A A A

Płyta główna dla maniaków wydajności

15 kwietnia 2009, 10:54
Eclipse Plus to jedna z topowych konstrukcji firmy MSI przeznaczona dla fanów podkręcania oraz maksymalizowania wydajności i sprawności komputera. Zarówno lista funkcji i elementów tej konstrukcji, jak i bardzo wysoka cena (1450 zł) nie pozostawiają złudzeń - to płyta tylko dla wybranych.
Płyta główna dla maniaków wydajności

MSI Eclipse Plus wykorzystuje chipset Intel X58 i jest przeznaczona do współpracy z procesorami Corei7.

O wyjątkowości tego podzespołu decyduje m.in. system zarządzania energią – 6-fazowe zasilanie z możliwością wyłączenia każdej z faz oraz systemem monitorowania obciążenia prądowego każdego z podzespołów. Aktualna sprawność energetyczna działającego komputera jest na bieżąco raportowana za pomocą umieszczonego na płycie wyświetlacza.

Płyta główna MSI Eclipse Plus

Płyta pozwala na wykorzystanie graficznych systemów wieloprocesorowych 3-way SLI, Quad SLI oraz Quad CrossfireX, a dzięki wykorzystaniu układu Nvidia NF200 wszystkie porty PCI-Ex16 mogą pracować w trybie 16/16/16/4. Innym unikatowym elementem płyty jest pokrętło OC Dial, które pozwala ręcznie regulować taktowanie magistrali systemowej.

Oryginalny jest także układ chłodzący zbudowany z miedzianych ciepłowodów, w którym sekcję zasilania procesora oddzielono od pozostałych elementów w celu zahamowania przenoszenia ciepła. Fabryczny system chłodzenia można zdemontować w celu założenia innego układu, np. chłodzenia cieczą.

Źródło: Informacja prasowa


Maciej Płochocki PCF
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto