A A A

Płyta główna dla stacji roboczych od Asusa

9 kwietnia 2013, 13:00
Płyta główna dla stacji roboczych od Asusa

Konstrukcja zaprojektowana z myślą o obsłudze mocnych i elastycznych konfiguracji kart graficznych wykorzystywanych przez grafików, projektantów i badaczy naukowych – to cecha charakterystyczna wprowadzanej na rynek płyty głównej do stacji roboczych Asus P9X79-E WS.

Asus P9X79-E WS. została wyposażona w siedem gniazd PCI Express 3.0 i może obsługiwać do czterech dwuslotowych kart graficznych jednocześnie. Wyróżnia się wysoką wydajnością zasilania, ulepszonym systemem chłodzenia oraz szybką pamięcią masową. W płycie zastosowano rozwiązanie Dr Power, które zapobiega nagłemu wyłączaniu się komputera.

Z płytą główną P9X79-E WS użytkownicy mogą korzystać z układów 4-way NVIDIA GeForce SLI lub AMD CrossFireX oraz zainstalować siedem jednoslotowych kart graficznych lub cztery dwuslotowe. Wysoka rozszerzalność płyty P9X79-E WS umożliwia korzystanie z komponentów PCI Express, RAID i SSD.

W stacjach roboczych stosuje się najczęściej duże zasilacze, które zapewniają stabilność i ciągłość pracy. Asus Dr. Power oferuje monitorowanie statusu zasilania w czasie rzeczywistym z natychmiastowym powiadamianiem użytkownika o wystąpieniu problemów, np. niewystarczającej lub niestabilnej dostawy prądu. Dołączone oprogramowanie informuje o problemach z zasilaniem i pozwala zapobiegać nagłym przerwom w pracy. Co więcej zapisuje wszystkie dane zanim nastąpi odcięcie zasilania. Wbudowany wyświetlacz LED pokazuje kody błędów w przypadku, gdy ponowne uruchomienie systemu nie jest możliwe. Przekłada się to na szybsze i sprawniejsze rozwiązywanie problemów technicznych.

W nowej stacji roboczej znajdziemy dwa porty Intel Ethernet zarządzane kontrolerem Intel i210. Taka konstrukcja pozwala na dwukrotne zwiększenie przepustowości przy jednoczesnym obniżeniu latencji i liczby traconych pakietów. Użytkownicy otrzymują dostęp do szybszej, stabilniejszej i bardziej kompatybilnej łączności sieciowej oraz ogólne zwiększenie wydajności systemu. Warto pamiętać, że wbudowany Ethernet wykonuje zadania związane z siecią niezależnie od procesora, nie zmniejszając mocy obliczeniowej.

P9X79-E WS posiada wytrzymały, 10-warstwowy obwód drukowany oraz kondensatory o zwiększonej wytrzymałości. Płytę wyposażono w cyfrową kontrolę zasilania Asus DIGI+ VRM dla procesora i pamięci oraz moduł EPU, który umożliwia osiągnięcie wydajności energetycznej rzędu 91% przy obciążeniu procesora na poziomie 30%-80%. Zastosowany w niej system chłodzący nie wykorzystuje wentylatorów. Ciepło odprowadzane jest przez miedziane przewody. Tego typu rozwiązania zwiększają żywotność sprzętu, stabilność działania i cichą pracę.

Funkcja Asus SSD Caching II zapewnia szybsze działanie pamięci masowej i całego systemu. Dzięki obsłudze wielu dysków SSD możliwe jest tworzenie kilku różnych konfiguracji, np.: z jednym dyskiem SSD i jednym dyskiem twardym, czy dwoma dyskami SSD i dwoma dyskami twardymi. Porty USB 3.0 zapewniają nawet 10-krotnie szybszy transfer danych, niż USB 2.0. P9X79-E WS posiada sześć portów SATA 6Gbit/s oraz dwa porty eSATA na przednim panelu.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto