A A A

Pobierz bezpłatny podręcznik o Linuksie i aplikacjach open source

26 czerwca 2009, 16:13
Dwa tomy podręcznika, i to w języku polskim, udostępniła w sieci Polska Grupa Użytkowników Linuksa oraz firma Novell. W skład książek wchodzą poradniki do Linuksa, OpenOfiice.org, Firefoksa i Gnome.
Pobierz bezpłatny podręcznik o Linuksie i aplikacjach open source

Pierwszy tom jest adresowany do początkujących użytkowników systemów Linux i porusza takie tematy, jak historia rozwoju systemów Unix i Linux, instalacja systemu oraz nawigowanie w środowisku graficznym GNOME. Dodatkowo znalazły się w nim także poradniki pokazujące, jak obsługiwać Firefox, GIMP-a, komunikator Gaim, klienta poczty Evolution oraz darmowy pakiet biurowy OpenOffice.org.

Drugi tom zainteresuje bardziej zaawansowanych użytkowników. Omówiono w nim architekturę Linuksa, budowę powłoki (shell) oraz inne tematy związane ze skryptami i podstawami programowania.

Tłumaczenie książki sfinansowała firma Novell. Podręcznik można pobrać ze strony www.linux.org.pl w formatach PDT i ODT.

Źródło: Linux.org.pl


Paweł Bijata
Tagi: linux
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto