A A A

PocketBook Aqua - wodoodporny czytnik

3 marca 2014, 13:35
Już niedługo PocketBook wprowadzi na rynek pierwszy na świecie wodoodporny czytnik z wyświetlaczem E Ink – PocketBook Aqua.
PocketBook Aqua - wodoodporny czytnik

Nowe rozwiązanie nie jest jedynie czczą obietnicą. PocketBook Aqua ma oznaczenie IP57, co dowodzi, iż kurz czy pył, ale także zanurzenie w wodzie na głębokość jednego metra nie zakłócą jego działania. Czytnik sprawdzi się zatem w każdych warunkach pogodowych i praktycznie w dowolnym miejscu - tak przynajmniej twierdzi producent.

W wyświetlaczu E Ink Pearl wykorzystanym w nowym czytniku firmy PocketBook zastosowana została technologia Film Touch. Unikalne właściwości tych rozwiązań nie tylko pozwalają na korzystanie z PocketBook Aqua nawet w najjaśniejszym oświetleniu, ale także pozwolił znacząco obniżyć wagę urządzenia. Wodoodporna podręczna biblioteczka waży 170 g.

We wnętrzu Aqua znajduje się procesor o mocy 1 GHz i 256 MB pamięci RAM. Czytnik ma także wbudowaną pamięć o pojemności 4 GB.

Korzystając z łącza Wi-Fi, użytkownicy tego przełomowego urządzenia mogą nie tylko czerpać z zasobów Internetu, ale także oceniać i komentować czytane książki za pośrednictwem preinstalowanej usługi ReadRate. Oprogramowanie PocketBook Aqua zawiera również funkcjonalności integracji z Dropbox i usługi Send to PocketBook, które umożliwiają synchronizację i pobieranie plików na czytnik bez konieczności korzystania z komputera.

Cena nowego PocketBook Aqua nie jest jeszcze ustalona, ale na polskim rynku powinien pojawić się w kwietniu tego roku.

Komponent

Charakterystyka

Rodzaj ekranu

E Ink® Pearl

Rozdzielczość ekranu

800 x 600 pxl, 166 dpi

Rozmiar ekranu

6"

Interfejs dotykowy

Pojemnościowy wielodotykowy z technologią Film Touch

Procesor

1GHz

RAM

256 MB

Wbudowana pamięć

4 GB (pojemność może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania)

Akumulator

litowo-jonowy, 1500 mAh, 3,7 volta, długość pracy baterii do 8000 zmian stron (w zależności od ustawień i sposobu użytkowania)

Poziomy szarości

16

Wi-Fi*

Wi-Fi (802.11 b/g/n)

USB

Micro-USB

Stopień ochrony IP

IP57

System operacyjny

Linux 2.6

Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji)

PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML,

Obsługiwane formaty obrazów

JPEG, BMP, PNG, TIFF

Obsługiwane słowniki

Webster 1913

Słowniki ABBYY Lingvo®: KD (En-De); KD (De-En); KD (En-Es); KD (Es-En); KD (En-Fr); KD (Fr-En); KD (En-It); KD (It-En); KD (En-Cs); KD (En-Da); KD (En-El); KD (En-Lt); KD (En-Lv); KD (En-Nl); KD (En-Hu); KD (En-Pl); KD (En-Sk); KD (En-Sl); KD (En-Sv); KD (En-Tr); KD (En-Ro)

Angielsko-niemiecki

Preinstalowane aplikacje i usługi

ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, gry: szachy, pasjans, Sudoku, węże, Scribble, przeglądarka zdjęć

Wymiary

174,4 х 114,6 х 9 mm

Waga

170 g

Kolory

Ciemnoniebieski


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto