A A A

Podejrzani właściciele Japanfoto.pl zatrzymani

28 stycznia 2009, 13:25
Kilka dni temu pisaliśmy o przekręcie na dużą skalę. Popularny sklep Japanfoto.pl przestał w listopadzie realizować zamówienia złożone przez klientów. Wcześniej przez 7 miesięcy sklep regularnie wywiązywał się ze wszystkich zamówień, budując markę i zdobywając zaufanie klientów. Wiadomo już, że policja zatrzymała podejrzanych o to oszustwo.
Podejrzani właściciele Japanfoto.pl zatrzymani

Łączne straty klientów sklepu oszacowano na około 300 tys. złotych. W chwili gdy sklep przestał realizować zamówienia, na opłacone zakupy oczekiwało prawie 300 osób. Firma przestała odbierać telefony i odpowiadać na e-maile. Moment, w którym sklep zniknął, widać w serwisie Opineo, gdzie witryna ma same dobre opinie i oceny, dopiero po oszustwie można przeczytać informacje od niezadowolonych klientów i spadek oceny sklepu. Ciekawe posty potwierdzające wcześniejszą wiarygodność firmy oraz profesjonalne podejście można przeczytać na tym forum.

(Na wykresie Opineo wyraźnie widać, jak dobrą oceną wśród klientów cieszył się sklep. Dopiero na przełomie grudnia i stycznia wykres wyraźnie się załamuje)

 

Jak tłumaczy 36-letni właściciel sklepu, sprzęt sprowadzał z Niemiec. Jednak po ostatnich wzrostach euro nie mógł już wywiązać się z oferty, ponieważ towar znacznie podrożał. Mimo wszystko sklep nadal przyjmował zamówienia. Policja podejrzewa, że zdarzenie mogło być z góry zaplanowanym oszustwem.

W tej chwili witryna sklepu nie działa, ale jeszcze kilka dni temu można było znaleźć na niej komunikat o treści "Oferta sklepu Japanfoto.pl została wyłączona do odwołania. Trwa przygotowanie wniosku o upadłość spółki". Całą sprawę zapewne wyjaśni policja, zatrzymanym grozi teraz od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja, Opineo


Paweł Bijata
Tagi: prawo
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto