A A A

Podkręcony i schłodzony SAPPHIRE HD 6850 Vapor-X

26 sierpnia 2011, 15:14
Podkręcony i schłodzony SAPPHIRE HD 6850 Vapor-X

Sapphire przedstawiło nową wersje karty graficznej HD 6850.

Urządzenie zostało wyposażone w 960 procesorów strumieniowych, 48 jednostek teksturujących oraz 1GB pamięci GDDR5. Taktowanie procesora graficznego zostało zwiększone do 800 MHz, a pamięci do 1100 MHz. Chłodzenie Vapor-X jest cichsze od referencyjnego oraz zapewnia temperaturę działania nawet o 15°C niższą niż w przypadku karty referencyjnej.

Nowe karty Sapphire posiadają zainstalowany sprzętowy dekoder wideo (UVD) trzeciej generacji. UVD odciąża procesor komputera podczas dekodowania filmów Blu-ray i HD DVD zakodowanych VC-1 i H.264 oraz plików Mpeg, obecnie również w wersjach stereoskopowych (3D).

Karty z serii HD 6800 obsługują dźwięk w formatach Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio, a złącze HDMI zostało zaktualizowane do wersji 1.4a. Pozwala to na zwiększenie zakresu wyświetlanych kolorów, ulepszoną rozdzielczość dla zastosowań cyfrowego kina, obsługę przesyłu obrazu stereoskopowego, a także zapewnia standard dźwięku 7.1 przy wysokim bitrate.

Sapphire HD 6850 Vapor-X obsługuje technologię wyświetlania obrazu na wielu monitorach, znaną jako Eyefinity. Pozwala ona na wyświetlanie jednego pulpitu na macierzy złożonej z kilku monitorów, stwarzając możliwość zastosowania karty nie tylko w grach, ale również w systemach informatycznych, multimedialnych oraz w celach promocyjnych.

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej Sapphire HD 6850 Vapor-X wynosi 639 zł brutto. Dodatkowo, w zestawie z kartą znajduje się kupon na grę DiRT3 oraz kabel HDMI 1.4a o długości 1,8m.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto