A A A

Podsumowanie roku w wynikach wyszukiwania

11 grudnia 2008, 10:40
Google przygotowało coroczny ranking Google Zeitgeist 2008, który przedstawia listę najczęściej poszukiwanych fraz w internecie. W rankingu globalnym pierwsze miejsce przypadło wyrażeniu "Sarah Palin" (gubernator Alaski), a na siódmym miejscu znalazło się zapytanie "nasza klasa".
Podsumowanie roku w wynikach wyszukiwania

Dziesiątka najpopularniejszych wyników w światowym rankingu w kategorii Fastest Rising (najszybciej zyskujących na popularności) przedstawia się następująco: 1. sarah palin, 2. beijing 2008, 3. facebook login, 4. tuenti, 5. heath ledger, 6. obama, 7. nasza klasa, 8. wer kennt wen, 9. euro 2008, 10. jonas brothers.

W minionym roku Polacy najczęściej szukali hasła "nasza klasa", które zajęło pierwsze miejsce zarówno w polskim rankingu Fastest Rising, jak i Most Popular. Wysokie miejsca w krajowym zestawieniu przypadły też frazom "gry", "allegro" i "youtube". Ponadto rodacy często szukali informacji o Dodzie i zespole Feel w kategorii "Sławni" oraz programach telewizyjnych, takich jak "Milionerzy", "You can dance" i "Mam Talent". Wśród najczęściej występujących zapytań w kategorii "Inspiracje" internauci szukali gotowych tekstów życzeń, przepisów i cytatów. Nie zabrakło też wyszukiwanych wyrażeń związanych z pracą, giełdą i kursami walut w kategorii "Finanse i Praca".

Pełne zestawienie rankingu dostępne jest pod adresem http://www.google.com/intl/en/press/zeitgeist2008.

Źródło: Google


Mateusz Nosel
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

TMTG ma szefa
9 grudnia 2021
Kongresman Devin G. Nunes, członek komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów, będzie zarządzać firmą Trump Media & Technology Group (TMTG).

Samolot napędzany wodorem
9 grudnia 2021
Opracowano koncepcję samolotu średniej wielkości, którego wodorowe silniki pozwolą pokonać duże dystanse bez lądowania.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto