A A A

Podszywają się pod Netflix i wyłudzają dane osobowe

10 stycznia 2019, 08:15
Policja w Ohio poinformowała o ataku phishingowym wymierzonym w użytkowników platformy streamingowej Netflix. Wiadomość e-mail rzekomo wysyłana przez serwis, zachęcała do aktualizacji danych dotyczących płatności.
Podszywają się pod Netflix i wyłudzają dane osobowe

Pod koniec roku niektórzy użytkownicy Netflixa mogli dość mocno się zdziwić. Na ich skrzynki mailowe przyszły wiadomości informujące o zawieszeniu ich konta do serwisu. Jak czytamy w mailach oszustów - „przyjaciół z Netflixa", przedstawiciele popularnego serwisu streamingowego rzekomo tłumaczyli, że występują problemy dotyczące płatności w serwisie. Tym samym zachęcają do aktualizacji swoich danych rozliczeniowych poprzez kliknięcie w przycisk „zaktualizuj swoje konto już teraz" (ang. update account now).

Jak tłumaczy Kamil Sadkowski, starszy analityk zagrożeń w ESET, wiadomości, które były przesyłane użytkownikom Netflixa, były częścią kampanii phishingowej skierowanej do entuzjastów platformy streamingowej. Po kliknięciu w link odbiorca wiadomości był przekierowany do fałszywej strony logowania, która prosiła go o podanie danych logowania.

Jak uchronić się przed phishingiem?

Zanim klikniemy w link znajdujący się w wiadomości e-mail lub pobierzemy znajdujący się w niej załącznik, powinniśmy zwrócić uwagę na detale. W szczególności na adresata, tytuł wiadomości, a także czy jej zawartość jest napisana poprawnym językiem oraz czy faktycznie oczekujemy na fakturę lub dokument dotyczący płatności (jeśli taki pojawia się w mailu). Pamiętajmy o zabezpieczeniu komputera za pomocą programu antywirusowego - takie rozwiązanie sprawdzi nie tyko zawartość wiadomości e-mail, ale również zweryfikuje i ostrzeże użytkownika, gdy ten trafi na niebezpieczną witrynę.


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: Netflix
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto