A A A

Podzielą się kasą z użytkownikami

26 sierpnia 2009, 10:48
O sile portali społecznościowych z filmami czy zdjęciami decydują sami użytkownicy, którzy są jednocześnie współtwórcami takich witryn. Jednak większość zysków z działalności serwisów trafia do kieszeni właściciela. Google postanowiło zmienić tę sytuację i część pieniędzy z reklam zamieszczanych na YouTube odda w ręce najbardziej aktywnych userów.
Podzielą się kasą z użytkownikami

Użytkownik, którego klip zyskał bardzo dużą popularność, otrzyma e-mail z informacją o możliwości zarobku. Podobna informacja wyświetlona zostanie obok popularnego nagrania w panelu użytkownika.

Zarobek na YouTube

Jeśli osoba, która umieściła film w serwisie, wyrazi zgodę na zarobek, YouTube sprzeda powierzchnię reklamową obok klipu i zyskiem podzieli się z użytkownikiem. Dotychczas, aby skorzystać z takiej możliwości, należało zgłosić się do udziału w programie partnerskim. Teraz wystarczy wyrazić zgodę na umieszczenie reklamy obok klipu.

Oferta początkowo skierowana będzie do amerykańskich użytkowników YouTube.

Źródło: Google Blog


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto