A A A

Pojawił się wyciek zdradzający specyfikację Snapdragona 775

8 marca 2021, 14:10
Linia procesorów mobilnych firmy Qualcomm powiększa się o nowy model.
Pojawił się wyciek zdradzający specyfikację Snapdragona 775

Przeskok na 5 nm

Przedwcześnie poznaliśmy specyfikację procesora Snapdragon 775/775G. W sieci pojawiły się fragmenty wewnętrznej dokumentacji producenta. Układ ma być następcą zeszłorocznego modelu 765G, znanego z najbardziej wydajnych smartfonów. Obecnie jednak sprzedawane są już telefony ze Snapdragonami 855+, co sugeruje, że następca zeszłorocznej serii trafi do nieco tańszych urządzeń. Pomimo tego, że układ stanowi odświeżenie starszego CPU, bazuje już na 5-nanomettrowej litografii.

 

Nowe szaty Snapdragona

O wydajności wiemy na razie niewiele oprócz tego, że jednostka bazuje na rdzeniach Kyro 6xx. Zeszłoroczne przecieki z benchmarków sugerują jednak, że może być bardzo zbliżony do Snapdragona 855+. CPU zapewni wsparcie dla pamięci LPDDR5 3200 MHz, LPDDR4X 2400 MHz oraz interfejsu UFS 3.1. Układ do przetwarzania fotografii Spectra 570 będzie współpracować z trzema obiektywami 28 Mpix podczas nagrywania filmików w 4K i 60 klatkach lub 30 klatkach w przypadku konfiguracji 64 Mpix + 20 Mpix.

775 będzie ponadto zgodny z siecią 5G, w tym technologią mmWave 5G – specjalną siecią zaprojektowaną pod kątem gęsto zaludnionych obszarów miejskich. Dokumentacja potwierdza też zgodność ze standardem Wi-Fi 6E oraz Bluetooth 5.2. Nie wiadomo jeszcze, kiedy procesor zostanie oficjalnie zapowiedziany.

fot. Snapdragon


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto