A A A

Pokojowe rozmowy Apple i Samsunga na szczycie

10 stycznia 2014, 09:40
Pokojowe rozmowy Apple i Samsunga  na szczycie
Ostatnia szansa na pogodzenie się i zakopanie wojennego topora? Bardzo możliwe - szefowie Apple i Samsunga spotkają się osobiście, przed rozpoczęciem kolejnej rozprawy patentowej. Powód? Próba polubownego rozwiązania całego sporu.

Prezesi obu firm spotkają się 19 grudnia, aby osobiście przedyskutować i znaleźć sposób na pokojowe zakończenie sporu patentowego. Podobne spotkanie odbyło się w 2012 roku, jednak Koreańczycy nie zgodzili się wówczas na opłaty licencyjne.

Kolejne miesiące upłynęły pod znakiem rozpraw i głośnych wyroków. Najpierw sąd nakazał Samsungowi wypłacenie 1,05 mld dol. odszkodowania, aby w kolejnym postanowieniu uszczuplić tę kwotę o 450 mln dol. Ostatnią sprawę znowu wygrał Apple, a dotyczyła ona wielu nowych urządzeń konkurenta z Azji, w tym smartfona Galaxy S4 - w tym przypadku spółka z Cupertino powinna wzbogacić się o 290 mln. dol.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
wojownikhaha
wojownikhaha
13 stycznia 2014, 14:39
Czy w artykule nie ma błędu? Chyba powinno być "spotkają się 19 stycznia", a nie grudnia
avatar
tellet
10 stycznia 2014, 17:25
Widać apple mniej zarabia z wydawania co rok tego samego telefonu, i coraz mniej jest naiwniaków, którzy łapią się na hasła typu \"A ten model ma S na końcu i jest bardziej dżezi i czoko, a w dodatku dodaliśmy parę gadżetów!!!\"
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto