A A A

Polacy potrafią podkręcać

2 września 2009, 13:59

Polacy zajęli drugie miejsce w światowym finale zawodach w podkręcaniu komponentów komputerów (z ang. overclocking).

Po całym dniu mrożących krew w żyłach zmagań na podium stanęła zwycięska drużyna ze Szwecji - sweclockers.com, obok nich Polacy ryba i Chaos, a także zawodnicy Futuremark Lord of Overclocking. Finał odbył się 29 sierpnia 2009 w Pekinie.

Od maja 2009 trwały eliminacje, w wyniku których wyłonionych zostało  20 drużyn, które wzięły udział w zawodach "Olimpijskich" dla overclockerów. Tych 20 najlepszych zespołów OC pochodziło z 17 różnych krajów: z Australii, Afryki Południowej, Brazylii, Chin, Columbii, Dani, Filipin, Finlandii, Grecji, Indonezji, Korei, Polski, Singapuru, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Tajwanu, oraz drużyna Futuremark: Lords of Overclocking. Polskę reprezentowali tegoroczni mistrzowie Europy - ryba i Chaos, którzy na swoim koncie mają już kilka rekordów świata.

Pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrza świata MOA 2009 wywalczyli Szwedzi. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyli Polacy, zaś trzecie miejsce i brąz trafiły to drużyny Futuremark Lords of Overclocking.