A A A

Polacy wciąż korzystają z klasycznych komórek

29 sierpnia 2017, 08:00
Według Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS), ponad 43 proc. Polaków spośród 92 proc., która ma telefon nadal korzysta z aparatu z klawiszami.
Polacy wciąż korzystają z klasycznych komórek

Pytanie o to „dlaczego nie każdy ma smartfona" powraca za każdym razem, gdy media lub agencje badawcze poinformują o kolejnych wynikach badań dotyczących korzystania z telefonów. Otóż, nie wszyscy są zainteresowani przejściem na urządzenia z dotykowym ekranem i masą dodatkowych funkcji.

Dlaczego? "Grupa osób, która potrzebuje po prostu dobrego aparatu tylko do dzwonienia jest wciąż liczna" - tłumaczy Jacek Kalamat, Kierownik Sprzedaży krajowej w firmie myPhone. "Co więcej, nie stanowią jej jedynie osoby dojrzałe czy seniorzy, lecz też przedstawiciele poszczególnych grup zawodowych, klienci korporacyjni oraz ci, którzy używają takiego telefonu np. zamiast stacjonarnego, domowego, albo jako drugiego telefonu do dzwonienia. Osobną kategorię stanowią pancerne telefony Hammer charakteryzujące się odpornością potwierdzoną certyfikatem IP68 lub IP67, po które sięgają np. mechanicy, majsterkowicze, zawodowi kierowcy, czy np. pracownicy służb mundurowych. Każdy z użytkowników ceni zalety tradycyjnych aparatów: działającą od kilku do kilkunastu dni baterię, proste menu i funkcje, brak problemów, takich jak zawieszanie się telefonu oraz solidną i kompaktową obudowę" - dodaje Jacek Kalamat.

Atrakcyjna cena i ponadczasowość

Klasyczne telefony są wyjątkowo atrakcyjne cenowo. Ich koszt jest 4-5 razy niższy od kosztu nowego smartfona ze średniej półki. Porównując te telefony nie mniej ważna jest ich żywotność - modele z klawiszami w przeciwności do tych z dotykowym ekranem nie potrzebują aktualizacji systemu operacyjnego. Istotne są też kwestie prywatności - wiele aplikacji, które rozwijają użyteczność smartfonów żąda danych (m.in. dostępu do lokalizacji, listy kontaktów, innych kont), w celu poprawnego działania, a to wciąż spotyka się z brakiem zrozumienia lub akceptacji bardziej ostrożnych osób. Ponadto, naprawa lub wymiana telefonu na nowy w przypadku telefonu klasycznego jest o wiele bardziej przystępna i mniej odczuwalna dla portfela, niż w adekwatnej sytuacji ze smartfonem.

Klasyczne modele są wciąż popularne

Użytkownicy modeli z klawiszami to nie tylko tradycjonaliści ceniący klasyczny design oraz sprawdzone rozwiązania. To również ci, którzy próbowali „przesiąść" się na smartfona, ale np. nie przywykli do zajmującego całą kieszeń urządzenia, skomplikowanych funkcji, dotykowego ekranu czy krótkiego czasu działania telefonu na jednym ładowaniu. To również te osoby, które z sentymentu powróciły do kultowych, klawiszowych modeli, bądź uległy urokowi ponadczasowych, prostych i niezawodnych rozwiązań retro. Bo dziś to właśnie zwykłe telefony zapewniają więcej spokoju, prywatności i pozwalają się wyróżnić.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
29 sierpnia 2017, 08:57
Witam! Nic dziwnego. Dla niektórych takie nowinki techniczne, to "czarna magia". A niektórzy seniorzy potrafią jedynie wcisnąć zieloną słuchawkę na dzień dobry i czerwoną na do widzenia. Nawet nie wszyscy potrafią wysłać SMS-y :oczy: . P.S. Gdyby wszystkie telefony były obsługiwane dotykowo, to seniorzy mieli by problem.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto