A A A

Policja przejęła pirackie serwery

12 listopada 2007, 11:11
Policja przejęła pirackie serwery

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przejęli 6 serwerów komputerowych o łącznej pojemności 12 terabajtów! Pecety służyły do rozpowszechniania pirackich plików. Serwery odkryto w jednym z asystenckich domów wyższej uczelni we Wrocławiu, a także w prywatnym mieszkaniu podejrzanego.

29-letni miszkaniec Wrocławia administrował siecią między innymi w obiekcie uczelni. Okazało się, że pomysłowy administrator rozpowszchniał nielegalne kopie filmów, plików muzycznych i programów komputerowych. Policja ujawniła wstępnie, że podejrzany mógł naruszyć prawa autorskie na pół miliona złotych. Aby korzystać z zasobów ujawnionych serwerów, trzeba było zadeklarować chęć wymiany pirackich plików, dlatego policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Zatrzymanemu grozi 5 lat więzienia.

 

Źródło: Policja


Paweł Bijata
Tagi: prawo, sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


W to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto