A A A

Północnokoreańscy hakerzy kradną bitcoiny

19 grudnia 2017, 15:30
Lazarus Group to grupa hakerów specjalizujących się w kradzieży bitcoinów.
Północnokoreańscy hakerzy kradną bitcoiny

Wartość bitcoina wciąż szybuje w górę, co sprawia, że jest on coraz bardziej łakomym kąskiem dla cyberprzestępców. Według najnowszego raportu firmy Secureworks, hakerzy z Korei Północnej od kilku miesięcy atakują pracowników firm sektora kryptowalutowego, chcąc wykraść bitcoiny.

Są to ataki typu spear phishing, które bazują na wiadomościach e-mail z plikami tekstowymi. Samo pobranie dokumentu jednak nie wystarczy, aby zainfekować komputer ofiary. Trojan mający bezpośrednio wykradać środki przechodzi na komputer przy próbie edytowania przesłanego dokumentu. Zwykle przynętą są więc różnego rodzaju formularze.

Na razie nie są znane efekty ostatnich ataków. W poprzednim roku hakerom z Lazarus Group udało się ukraść 81 milionów dolarów, jednak wszystko wskazuje na to, że ich skuteczność w ostatnich miesiącach nie jest już tak wysoka.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto