A A A

Polscy użytkownicy AVG mogą być spokojni

13 listopada 2008, 15:11
Polscy użytkownicy AVG mogą być spokojni

Firma AVG Technologies, dostawca technologii ochrony komputerów przed wirusami, spyware, hakerami i spamem, w odpowiedzi na licznie pojawiające się w ostatnim czasie publikacje prasowe mówiące o tym, że program AVG kasuje bibliotekę systemową Windows XP, wydał oświadczenie wyjaśniające zaistniałą sytuację oraz nieprecyzyjnie podawane informacje, które wprowadzały w błąd i niepotrzebnie niepokoiły użytkowników.

Oto treść komunikatu:

Właściciele komputerów z systemem operacyjnym Windows XP w polskiej i angielskiej wersji językowej mogą spać spokojnie. Nieprecyzyjna informacja niektórych portali internetowych o tym, że program kasuje bibliotekę systemową Windows XP, jak w dowcipie o radiu Erewań, wprowadziła w błąd i niepotrzebnie przestraszyła polskich użytkowników systemów AVG. Nie dodano bowiem, że chodzi tylko i wyłącznie o komputery z zainstalowaną holenderską, francuską, włoską, portugalską i hiszpańską wersją językową systemu operacyjnego Windows XP.

W najnowszych aktualizacjach do komercyjnych i bezpłatnych wersji AVG 7.5 i AVG 8.0 klienci holenderskiej, francuskiej, włoskiej, portugalskiej i hiszpańskiej wersji językowej Windows XP otrzymywali omyłkowe ostrzeżenie, że plik user32.dll systemu w wersji 5.1.2600.3099 został zaatakowany przez jeden z trojanów. Na ich ekranach pojawił się także monit, aby usunąć pliki niezbędne do funkcjonowania systemu Windows XP.

Reakcja AVG Technologies była natychmiastowa – w ciągu kilku godzin, jeszcze w niedzielę, wydano aktualizację, a także utworzono specjalną sekcję informacyjną na stronie internetowej (http://www.avg.com/support – zakładka Hot Topic 1574), która pozwoliła poszkodowanym użytkownikom na samodzielne rozwiązanie zaistniałego problemu. Działania te zagwarantowały bezpieczeństwo danych klientów.

– Dobrze się stało, że AVG zareagowało w tak szybkim tempie, choć do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów od użytkowników oprogramowania AVG na terenie Polski, bowiem absolutnie zdecydowana większość z nich korzysta z polskich, ewentualnie angielskich wersji językowych systemów operacyjnych – uspokaja Arkadiusz Stanoszek, właściciel firmy CORE, autoryzowanego dystrybutora AVG. Trzymamy oczywiście rękę na pulsie i udzielimy pomocy każdemu, kto zasygnalizuje taki problem – dodaje.

Producent zapewnił także, że cały czas pracuje nad doskonaleniem swoich produktów, a wszelkie znane i potencjalne luki w programie zostały już zidentyfikowane i wyeliminowane.

Źródło: Informacja prasowa


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto