A A A

Polska w „parszywej dwunastce” spamerów

19 lipca 2007, 15:10
Polska w „parszywej dwunastce” spamerów

Firma Sophos opublikowała najnowsze zestawienie krajów, które produkują największe ilości spamu. Polska zajmuje w nim wysokie, czwarte miejsce. Nasz kraj produkuje 4,8% światowego spamu. Na czele „parszywej dwunastki” utrzymują się USA, które z wynikiem 19,6% znacznie wyprzedzają pozostałe kraje. Przed Polską znalazły się jeszcze Chiny (wraz z Hongkongiem) oraz Południowa Korea. Inne kraje europejskie są niedaleko za nami.

Lista spamerów

Specjaliści z Sophos alarmują, że w drugim kwartale 2007 roku produkcja światowego spamu wzrosła aż o 9%. Duży w tym udział krajów spoza dwunastki, które łącznie są źródłem 35% spamu.

Źródło: Sophos


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
cube
cube
opera
6 września 2007, 14:41
12 miejsce - Indie
To w indiach w ogóle mają komputery?
zgłoś do moderacji »
avatar
guxio
opera
22 lipca 2007, 20:36
@PeTT02
A co mają najlepsi informatycy do SPAM'u? Przecież każdy może sobie wysłać mejle do losowego e-mail'a o treści: "Zapraszam na stronę http://***.**" i następny SPAM'owy list gotowy.
zgłoś do moderacji »
avatar
PeTT02
opera
19 lipca 2007, 20:03
Tylko 4 miejsce?!
Mamy najlepszych informatyków na świecie, a tu tylko 4 miejsce?! Chyba dlatego, bo w Polsce jeszcze mało ludzi ma dostęp do internetu!
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto