A A A

Polska wersja Adobe Acrobat X już dostępna

20 grudnia 2010, 13:05
Polska wersja Adobe Acrobat X już dostępna

Firma Adobe poinformowała o udostępnieniu w języku polskim rozwiązania Adobe Acrobat X wraz z nowymi usługami wymiany dokumentów Acrobat.com.

Nowe funkcje typu Action umożliwiają automatyzację rutynowych, wieloetapowych zadań oraz ich łatwe udostępnianie współpracownikom, co zmniejsza zapotrzebowanie na szkolenie. Mając do dyspozycji nowe układy graficzne, tematy wizualne i palety kolorów w zestawach PDF Portfolio, profesjonalni użytkownicy mogą decydować o sposobie przedstawienia treści i możliwościach korzystania z nich przez użytkowników. Nowy pakiet Acrobat X Suite maksymalizuje możliwości rozwiązań Adobe Photoshop i Adobe Acrobat w zakresie gromadzenia, edycji i łączenia treści cyfrowych bezpośrednio z pulpitu oraz tworzenia dynamicznych komunikatów. Nowe funkcje integracji z oprogramowaniem Microsoft SharePoint zapewniają spójność dokumentów PDF w całym przedsiębiorstwie. Użytkownicy mogą logować się do współużytkowanych plików PDF w celu ich przeglądania i edycji. Uproszczony proces ułatwia dużym przedsiębiorstwom wdrażanie i konfigurowanie aktualizacji oprogramowania Adobe Reader X i Acrobat X, z obsługą oprogramowania Microsoft SCCM i SCUP, oraz zarządzanie nimi, a także dostosowywanie się do standardów ISO.

Adobe SendNow to nowa, bardzo użyteczna usługa wymiany dokumentów, która pozwala użytkownikom na wysyłanie, pobieranie i śledzenie dokumentów oraz zarządzanie nimi. Pliki można pobierać z przeglądarki internetowej lub bezpośrednio z panelu udostępniania Adobe Reader X.Za pomocą kilku kliknięć z centralnej konsoli można wysyłać duże pliki do jednego lub więcej odbiorców, przeglądać i śledzić wysłane dokumenty, sprawdzać, kiedy i do kogo zostały skierowane, otrzymywać potwierdzenia odbioru oraz przyjmować pliki od innych użytkowników. Adobe SendNow pozwala uniknąć problemów związanych z bramami poczty elektronicznej i skomplikowanymi serwerami FTP, a także kosztów poczty kurierskiej.

Adobe CreatePDF to nowa usługa, która umożliwia tworzenie plików PDF w trybie online z dowolnego komputera typu desktop. Ułatwia ona przekształcanie plików w wysokiej jakości dokumenty PDF i oferuje większe możliwości w tym zakresie. Użytkownicy mogą nie tylko przekształcać dokumenty Microsoft Office, obrazy i inne obsługiwane formaty w pliki Adobe PDF z przeglądarki internetowej, ale również łączyć dokumenty w jeden plik PDF, a jeśli używają systemu operacyjnego Microsoft Windows - zainstalować specjalny sterownik drukarki, który pozwoli im na tworzenie plików PDF w trybie online z dowolnej aplikacji pozwalającej na drukowanie.

Adobe Reader X oferuje też narzędzia Sticky Notes i Highlighter, które umożliwiają każdemu umieszczanie komentarzy bezpośrednio na dokumencie PDF. Wkrótce pojawią się bezpłatne wersje oprogramowania Adobe Reader X do systemów operacyjnych Android, Windows Phone 7 i Blackberry Tablet OS, dzięki którym format PDF będzie dostępny również na urządzeniach mobilnych. Nowe funkcje Protected Mode zwiększają bezpieczeństwo podczas przeglądania plików PDF, a nowy panel udostępniania zapewnia łączność z usługą online Adobe CreatePDF, co ułatwia innym użytkownikom przeglądanie dokumentów.

Pakiet Acrobat X w wersji PL i związane z nim produkty jest już dostępny w Polsce u autoryzowanych przedstawicieli firmy Adobe.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto