A A A

Polskie teledyski znikną z YouTube?

12 marca 2009, 10:34
Jak donosi Gazeta Prawna, polskie teledyski w najpopularniejszym serwisie z wideoklipami YouTube są zagrożone. Powodem zamieszania jest ZAiKS, który żąda od witryny należącej do Google podziału zysków z wyświetlanych reklam.
Polskie teledyski znikną z YouTube?

Polska organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi twórców chce, aby YouTube dzielił się procentem od przychodów z reklam wyświetlanych przy polskich teledyskach. Nie wiadomo, o jakie kwoty chodzi, ale przedstawiciele YouTube stanowczo nie godzą się na żądania ZAiKS-u. Rozmowy mają być jeszcze wznowione, ale na razie nic nie zapowiada zmiany zdania amerykańskiej firmy. W efekcie nieporozumienia polskie klipy wkrótce mogą zniknąć z serwisu.

Warto dodać, że podobna sytuacja kilka dni temu spotkała Brytyjczyków. Organizacja PRS (Performing Right Society) for Music nie "dogadała się" z YouTube i dostęp do teledysków na terenie Wielkiej Brytanii został zablokowany.

Źródło: Gazeta Prawna


Mateusz Nosel
Tagi: wydarzenia
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto