A A A

Ponad 2000 gier MS-DOS w przeglądarce internetowej

7 stycznia 2015, 12:10
Stronka Internet Archive udostępniła ponad 2000 gier z epoki MS-DOS do sprawdzenia. Nie potrzebujemy emulatora czy osobnego programu. Wystarczy przeglądarka. W teorii.
Ponad 2000 gier MS-DOS w przeglądarce internetowej

Oczywiście, o czym szybko się przekonacie, odpalając kolejne retro-produkcje, nie każda gra działa prawidłowo pod przeglądarką. Problemów może być sporo (gra się wiesza, kwestia współpracy z myszką etc). Nie mówiąc już o zabezpieczeniach antypirackich, m.in. pytaniach o podanie konkretnej informacji z instrukcji. Jak to w przypadku emulacji bywa, są także problemy z dźwiękiem. Natomiast, mimo wszystko, wspomniana biblioteka gier istnieje i sporo pozycji działa prawidłowo.

A co znajdziemy na stronie Internet Archive? Bardzo dużo klasków. Od Prince of Persia, przez Prehistorik i Dune II na Eye of The Beholder czy Silent Service kończąc.

Dostępne tytuły można także pograć, ale wtedy do ich uruchomienia będzie potrzebny emulator MS-DOS.

Link do zbiorów gier Internet Archive


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Pawciopp
26 marca 2015, 19:28
Na jakiej licencji są udostępniane te gry? :) Albo inaczej, czy granie na archive.org jest legalne?
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto