A A A

Ponad 950 zarzutów sprzedaży nielegalnego oprogramowania

5 listopada 2012, 08:48
Ponad 950 zarzutów sprzedaży nielegalnego oprogramowania

Przeciwko dwóm podejrzanym z Torunia skierowano do prokuratury prawie 100-tomową sprawę z wnioskiem o sporządzenie aktu oskarżenia dotyczącego piractwa komputerowego.

Policjanci szacują, że sprzedając nielegalne oprogramowanie wyłudzili od pokrzywdzonych ponad milion złotych. W tym tygodniu funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej Policji przesłali do prokuratury Centrum-Zachód materiały dotyczące oszustwa i wystąpili z wnioskiem o sporządzenie aktu oskarżenia wobec dwóch mieszkańców Torunia (55 i 44 letniego) oraz 28-letniego mieszkańca powiatu.

Śledczy udowodnili, że dwóch z podejrzanych, od września 2008 roku do października 2010 roku, działając w porozumieniu, oferowało do sprzedaży nielegalne oprogramowanie wystawiając je jako legalne na różnych portalach internetowych. Zachętą dla kupujących była cena, o jedną trzecią niższa niż za oryginalny program. Działając w ten sposób mężczyźni sprzedali prawie tysiąc programów i wyłudzili od pokrzywdzonych ponad milion złotych.

W trakcie postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1000 płyt z oprogramowaniem komputerowym. Biegły sądowy stwierdził jednoznacznie, że ponad 950 zbadanych przez niego płyt było nieautentycznych. Teraz mężczyznom może grozić kara do 8 lat więzienia.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto