A A A

Poprawione PowerToys

6 marca 2020, 07:50
W sieci pojawiła się nowa edycja zestawu narzędzi usprawniających pracę z systemem Windows 10.
Poprawione PowerToys

W ubiegłym roku Microsoft wskrzesił znany już od czasów Windowsa 95 zestaw narzędzi PowerToys. Obecnie pojawiła się jego kolejna edycja, oznaczona symbolem 0.15.1, a przeznaczona dla Windowsa 10. Została ona opublikowana niejako na raty: najpierw udostępniono wersję 0.15.0, w której poprawiono ponad 100 błędów zgłoszonych przez użytkowników poprzednich wydań; szybko jednak się okazało, że zawiera ona usterkę, więc programiści usunęli ją w ciągu kilku godzin – i efektem są PowerToys 0.15.1.

Oryginalna wersja pakietu, pochodząca sprzed ponad 20 lat, składała się z 15 programów usprawniających działanie systemu operacyjnego i ułatwiających codzienną pracę. Pierwsze, zeszłoroczne wydanie PowerToys dla Windowsa 10 zawierało dwa narzędzia: przewodnik po skrótach klawiaturowych oraz FancyZones, dzięki którym monitor może zostać podzielony na strefy; przeciągnięte do nich okna uruchomionych programów automatycznie wypełniają cały sektor.

Obecna edycja jest uzupełniona o wtyczkę PowerRename, która może być uruchamiana z poziomu eksploratora plików lub menu kontekstowego. Służy ona do zmiany nazw wielu plików równocześnie (oddaje do dyspozycji użytkownika m.in. wyrażenia regularne i funkcję cofania pochopnie dokonanych, a wywołujących złe skutki zmian). Nowością jest również moduł pozwalający sprawdzić, czy dostępna jest kolejna edycja PowerToys.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto