A A A

Poprawka do czytnika linii papilarnych w telefonach Samsunga

24 października 2019, 17:25
Producent wydał nowy sterownik do czytnika linii papilarnych w telefonach Note 10 i S10. Aktualizacja ma uniemożliwić odblokowanie ekranu przypadkowym osobom.
Poprawka do czytnika linii papilarnych w telefonach Samsunga

Tydzień temu pisaliśmy o pewnej słabości czytnika linii papilarnych w smartfonach Samsunga. Element ten jest wtopiony w ekran, a analiza odcisku odbywa się na podstawie fal ultradźwiękowych, których odbicia pozwalają ustalić geometrię palca. Okazało się jednak, że w sprzedaży znajduje się też specjalna folia ochronna, która ma nieco zmienioną strukturę, co pozwala łatwo wyprowadzić skaner w pole i odblokować telefon przez dowolną osobę. Problem dotyczył czytników zainstalowanych w modelach: Galaxy S10 i Note 10.

Samsung początkowo tylko apelował o korzystanie z oryginalnych akcesoriów, ale – jak się okazało – firma wcale nie zlekceważyła problemu. A ten był dość spory, bo z powodu usterki logowanie biometryczne zostało chwilowo zawieszone przez banki w Korei, Chinach oraz Wielkiej Brytanii.

Producent zdecydował się wypuścić aktualizację naprawiającą usterkę. Okazało się, że winny jest nie tyle sam czujnik, ile  jego sterownik. Firma poprosiła jednocześnie wszystkich posiadaczy S10, by po zainstalowaniu poprawki wykasowali wszystkie zapamiętane do tej pory odciski palca i zeskanowali palec na nowo, nie korzystając przy tym z folii czy szybki ochronnej.

W najbliższym czasie przekonamy się, czy aktualizacja okazała się skuteczna. Część instytucji dopiero wtedy umożliwi posiadaczom smartfonów S10 i Note 10 ponowne logowanie za pomocą zabezpieczenia biometrycznego.

fot. Samsung


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto