A A A

Pora na podsumowanie roku ze Spotify

3 grudnia 2020, 13:00
Tegoroczna edycja Wrapped jest dość rozbudowana.
Pora na podsumowanie roku ze Spotify

Rok z muzyką

Na początku grudnia serwis Spotify tradycyjnie już udostępnia usługę Wrapped, będącą podsumowaniem ostatniego roku naszej aktywności. Po uruchomieniu aplikacji i kliknięciu widocznego u góry baneru serwis generuje zestawienie prezentujące, czego w ostatnim roku słuchaliśmy najchętniej – z podziałem na albumy, wykonawców, pojedyncze utwory oraz gatunki.

 

Rap znowu w cenie

Dzięki temu możemy dowiedzieć się, że najpopularniejszym obecnie w Polsce gatunkiem okazał się rap, a na szczycie listy znalazł się Taco Hemingway. Co ciekawe, w naszym kraju z każdym rokiem na powrót rośnie zainteresowanie polskimi wykonawcami, którzy wypierają zagraniczne gwiazdy. Najpopularniejszym utworem okazała się „Bubbletea”, a albumem płyta „100 dni do matury”. Raper wygrał również w rankingu światowym – największą popularnością cieszył się Bad Bunny. Szczegółowe zestawienia znajdziecie w aplikacji.

 

Kwestia gustu

Oprócz zestawienia zbiorczego dla całej społeczności, Spotify oferuje też podsumowania indywidualne. Można je wygenerować z poziomu smartfona z Androidem lub iOS-em. Podsumowanie przyjęło formę podobną do Stories znanych z Instagrama.

Twórcy usługi mocno popracowali nad uatrakcyjnieniem całości. Pomiędzy kolejnymi listami pojawia się m.in. forma quizu, podczas którego użytkownik sam może zgadywać, co znajdzie się na szczycie listy w poszczególnych kategoriach. Wyniki mogą wielu z was zaskoczyć.

fot. Spotify


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto