A A A

Porozumienie TP i Cyfra+

17 grudnia 2007, 15:28
Porozumienie TP i Cyfra+

Na mocy umowy podpisanej przez Telekomunikację Polską i Cyfra+ największy polski operator telefoniczny dostarczy swoim abonentom usługi telewizyjne za pomocą satelity, a najstarsza polska platforma cyfrowa będzie świadczyć usługi telefoniczne i dostępu do internetu.
Jak tłumaczy TP, zastosowanie łączy satelitarnych pozwoli dostarczyć multipakiet tp (internet, telewizja i wideo na żądanie) do abonentów, którzy dotychczas nie mogli korzystać z usługi z powodu ograniczonej infrastruktury łączy kablowych. Natomiast wprowadzenie internetu ADSL i telefonu do oferty Cyfry+ pozwoli platformie cyfrowej świadczyć usługi triple play (internet, telefon i telewizja).

Klienci TP pragnący skorzystać z nowej oferty otrzymają hybrydowe dekodery umożliwiające odbiór programów i usług telewizyjnych poprzez satelitę, a jednocześnie pozwalające na dostęp do internetu np. w technologii CDMA czy WiMAX. Uruchomienie usługi planowane jest w drugiej połowie 2008 roku. Strony mają wynegocjować szczegółowe warunki współpracy do 31 marca 2008 r.

Źródło: TP


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Efektowna obudowa na pilota
17 czerwca 2019
Wydajne podzespoły wymagają porządnej oprawy. Genesis Irid 400 RGB to nowy model obudowy, który może przypaść do gustu miłośnikom...


Monitor graficzny BenQ PD2720U
17 czerwca 2019
BenQ wprowadza na polski rynek nowy monitor graficzny z serii Pro Designer – model PD2720U. Zaprojektowano go z myślą o pracy kreatywnej czyli...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto