A A A

Porozumienie TP i Cyfra+

17 grudnia 2007, 15:28
Porozumienie TP i Cyfra+

Na mocy umowy podpisanej przez Telekomunikację Polską i Cyfra+ największy polski operator telefoniczny dostarczy swoim abonentom usługi telewizyjne za pomocą satelity, a najstarsza polska platforma cyfrowa będzie świadczyć usługi telefoniczne i dostępu do internetu.
Jak tłumaczy TP, zastosowanie łączy satelitarnych pozwoli dostarczyć multipakiet tp (internet, telewizja i wideo na żądanie) do abonentów, którzy dotychczas nie mogli korzystać z usługi z powodu ograniczonej infrastruktury łączy kablowych. Natomiast wprowadzenie internetu ADSL i telefonu do oferty Cyfry+ pozwoli platformie cyfrowej świadczyć usługi triple play (internet, telefon i telewizja).

Klienci TP pragnący skorzystać z nowej oferty otrzymają hybrydowe dekodery umożliwiające odbiór programów i usług telewizyjnych poprzez satelitę, a jednocześnie pozwalające na dostęp do internetu np. w technologii CDMA czy WiMAX. Uruchomienie usługi planowane jest w drugiej połowie 2008 roku. Strony mają wynegocjować szczegółowe warunki współpracy do 31 marca 2008 r.

Źródło: TP


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto