A A A

Porozumienie czterech

21 grudnia 2007, 12:23
Porozumienie czterech

Przedstawiciele czterech największych polskich operatorów komórkowych (Orange, Era, Plus i Play) podpisali list intencyjny w sprawie wspólnego opracowywania standardów i rozwiązań, które mają poszerzyć możliwości telefonów komórkowych.
Wysiłki czterech firm mają skoncentrować się na takich zagadnieniach, jak płatności mobilne czy telewizja w komórce. Grupa czterech nie tworzy zamkniętej organizacji – mogą do niej dołączyć kolejne firmy i operatorzy (także wirtualni).
Opracowane w ramach porozumienia standardy i rozwiązania mają sprawić, że telefon komórkowy zyska rolę karty płatniczej, elektronicznego biletu autobusowego, czytnika foto kodów (rodzaj kodów paskowych) czy odbiornika mobilnej telewizji cyfrowej.

Źródło: Informacje Prasowe


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto