A A A

Porsche wkroczy do branży e-rowerów

26 listopada 2021, 16:50
Producent samochodów sportowych kupuje chorwackiego dostawcę rowerów elektrycznych Greyp Bikes.
Porsche wkroczy do branży e-rowerów

Jeden zamiast dwóch śladów

Założycielem firmy e-rowerowej jest „chorwacki Elon Musk" – Mate Rimac, związany także ze startupem zajmującym się supersamochodami elektrycznymi, Rimac Automobili (w którm Porsche również ma udziały).

Greyp Bikes produkuje niezwykle mocne elektryczne rowery górskie, w tym flagowy G6 z zawieszeniem o wartości 10 000 dolarów. Firma sprzedaje jednoślady w Europie, a niedawno rozpoczęła działalność w USA – ma siedzibę w San Pedro w Kalifornii.

Firma Porsche zdecydowała o przejęciu pakietu kontrolnego w Greyp w ramach planu inwestycji w pojazdy bezemisyjne i niskoemisyjne, w tym pojazdy hybrydowe typu plug-in i całkowicie elektryczne modele Porsche Taycan. Zapowiedziała też, że do 2030 r. będzie miała neutralny pod względem emisji CO2 bilans.

Sprzedaż e-rowerów rośnie na większości głównych rynków szybciej niż tradycyjnych rowerów. Według firmy badawczej NPD Group, liczba nabywców elektrycznych jednośladów wzrosła o 145 procent od 2019 do 2020 roku, ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku rowerów tradycyjnych. Znacząco przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa.

Niemiecka firma założona w 1931 roku przez Ferdinanda Porsche jest kolejnym przedsiębiorstwem specjalizującym się w pojazdach z silnikami spalinowymi, które wkracza w świat jednośladów elektrycznych. Wcześniej pojawiły się e-rowery Jeepa, Hummery, mocno reklamowane General Motors Ariv czy też interesująca seria 1 firmy Harley-Davidson.

fot. Greyp


Sebastian Nanasik
Tagi: ciekawostki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
26 listopada 2021, 19:05
Mój 3-letni e-bike na silniku BOSCH może czuć się zazdrosny :)
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto