A A A

Postrzelona rzeczywistość wirtualna

19 lutego 2020, 17:00
Polski startup opracowuje aplikację VR dla służb mundurowych.
Postrzelona rzeczywistość wirtualna

Polska firma przygotowuje aplikację symulującą treningi strzeleckie. Narzędzie ma zintegrować repliki broni z rzeczywistością wirtualną i będzie mierzyło czas przeznaczony na przygotowanie i oddanie strzału przez służby mundurowe. W ten sposób będą one mogły trenować te czynności. Wykonywanie zadań będzie wirtualne, jednak repliki broni – realne. Do tego zestawu dojdzie specjalna kamizelka, która umożliwi odczucie wystrzału.

Twórcą tego unikalnego projektu treningu szkoleniowego VR jest polska firma 11Bullets. Jak mówi Paweł Rut z 11Bullets, narzędzie to nie jest przeznaczone wyłącznie dla służb mundurowych, bo tego typu rozwiązanie przyda się także na rynku sportowym oraz rozrywkowym – chociażby do prowadzenia turniejów e-sportowych.

Istnieją już aplikacje umożliwiające wczucie się w ofiarę postrzału, pozwalające ćwiczyć technikę przesłuchań i opanowanie w stresowych sytuacjach. Dzięki projektowi 11Bullets policjanci będą mogli teraz trenować także strzelanie. Na zestaw przygotowywany przez startup składają się: replika broni (o masie broni realnej, tak samo też się zachowująca), kamizelka sensoryczna, dzięki której można odczuć postrzał, i oprogramowanie, które daje możliwość symulacji różnych sytuacji i ćwiczeń strzeleckich.

Autorska elektronika przygotowana przez 11Bullets pozwala też na śledzenie broni. Rejestrowane są moment wyjęcia z kabury i kolejno wszystkie czynności strzeleckie, takie jak przeładowywanie, odbezpieczanie, oddawanie strzału, wymiana magazynka, przestawienie trybu pracy broni i sposobu strzału. Aplikacja ocenia czas wykonywania tych czynności, a przy tym analizuje i wykazuje słabe punkty ćwiczenia.

Produkt będzie dokończony jeszcze w tym roku i wówczas trafi do sprzedaży.

fot. FounderCo – Pixabay

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto