A A A

Postrzelona rzeczywistość wirtualna

19 lutego 2020, 17:00
Polski startup opracowuje aplikację VR dla służb mundurowych.
Postrzelona rzeczywistość wirtualna

Polska firma przygotowuje aplikację symulującą treningi strzeleckie. Narzędzie ma zintegrować repliki broni z rzeczywistością wirtualną i będzie mierzyło czas przeznaczony na przygotowanie i oddanie strzału przez służby mundurowe. W ten sposób będą one mogły trenować te czynności. Wykonywanie zadań będzie wirtualne, jednak repliki broni – realne. Do tego zestawu dojdzie specjalna kamizelka, która umożliwi odczucie wystrzału.

Twórcą tego unikalnego projektu treningu szkoleniowego VR jest polska firma 11Bullets. Jak mówi Paweł Rut z 11Bullets, narzędzie to nie jest przeznaczone wyłącznie dla służb mundurowych, bo tego typu rozwiązanie przyda się także na rynku sportowym oraz rozrywkowym – chociażby do prowadzenia turniejów e-sportowych.

Istnieją już aplikacje umożliwiające wczucie się w ofiarę postrzału, pozwalające ćwiczyć technikę przesłuchań i opanowanie w stresowych sytuacjach. Dzięki projektowi 11Bullets policjanci będą mogli teraz trenować także strzelanie. Na zestaw przygotowywany przez startup składają się: replika broni (o masie broni realnej, tak samo też się zachowująca), kamizelka sensoryczna, dzięki której można odczuć postrzał, i oprogramowanie, które daje możliwość symulacji różnych sytuacji i ćwiczeń strzeleckich.

Autorska elektronika przygotowana przez 11Bullets pozwala też na śledzenie broni. Rejestrowane są moment wyjęcia z kabury i kolejno wszystkie czynności strzeleckie, takie jak przeładowywanie, odbezpieczanie, oddawanie strzału, wymiana magazynka, przestawienie trybu pracy broni i sposobu strzału. Aplikacja ocenia czas wykonywania tych czynności, a przy tym analizuje i wykazuje słabe punkty ćwiczenia.

Produkt będzie dokończony jeszcze w tym roku i wówczas trafi do sprzedaży.

fot. FounderCo – Pixabay

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto