A A A

Potężny wyciek danych z Weibo

24 marca 2020, 10:00
Serwis poinformował o kradzieży danych ponad pół miliarda użytkowników.
Potężny wyciek danych z Weibo

Wśród portali społecznościowych nie tylko Facebook boryka się z wyciekami danych. Spory kłopot ma teraz Weibo – działająca w Chinach sieć społecznościowa. Wobec oficjalnego zakazu korzystania z Facebooka w tym państwie Weibo jest w zasadzie monopolistą, który gromadzi dane kilkuset milionów ludzi.

Chińskie media poinformowały wczoraj o wystawieniu na sprzedaż danych 538 milionów użytkowników portalu. Z tego blisko 172 miliony rekordów zawierają numer telefonu. Oprócz tego widnieją tam również dane dotyczące lokalizacji. Paczka z informacjami trafiła do dark webu, a włamywacze żądają za nią równowartości 250 dolarów.

Jak się okazuje, wyciek jest kwestią wielkiego niedopatrzenia. Przestępcy mieli gromadzić dane już od pół roku, włamując się do baz danych serwisu, a następnie systematycznie kopiując stamtąd kolejne informacje. Weibo natomiast miało pod obserwacją podejrzaną aktywność kilku kont już w 2018 r., co jednak nie pozwoliło ubiec włamywaczy.

Obecnie nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób hakerzy pozyskali dane. Sprawę cały czas badają inżynierowie Weibo i chińska policja.

fot. Weibo


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto