A A A

Potrzebujesz dziennika? No to notuj

7 sierpnia 2020, 16:40
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.
Potrzebujesz dziennika? No to notuj

Pisać każdy może

Firma Moleskine opublikowała już kilka aplikacji, które są związane z notowaniem codziennych zadań i wydarzeń. Marka przez dłuższy czas wiodła na rynku notesów papierowych, a później dobrze wstrzeliła się w niszę dzienników wirtualnych. Do portfolio Moleskine należy wliczyć apki Actions, Timepage oraz, aktualnie zyskującą na popularności, Moleskine Journey.

 

Drogi pamiętniczku...

W praktyce apka Moleskine Journey jest bardzo bogatym w możliwości dziennikiem. Nie tylko zapiszemy w programie codzienne wydarzenia, ale też ustalimy cele na dany okres czy zanotujemy harmonogram pracy. Zgodnie z założeniami twórców, apka ma być pomocna szczególnie wszelkiej maści artystom i po prostu osobom kreatywnym, które chcą uporządkować swoje zadania oraz podsycać swoją wenę.

Ten organizer łączy w sobie funkcje pamiętnika, notatnika, organizera i kalendarza. A do tego ładnie wygląda.

 

Dostosuj ustawienia

Po uruchomieniu aplikacji, użytkownik trafia na kilka pytań wstępnych, które mają pomóc spersonalizować dziennik i wyciągnąć z jego prowadzenia jak najwięcej korzyści. Oprócz dostosowania widoku kalendarza, możemy zsynchronizować go z iPhone'em, by wyświetlał powiadomienia ze standardowej apki do alarmów.

Podczas konfigurowania aplikacji możemy wybrać widgety, które będzie można uruchomić z pozycji strony głównej dziennika. W każdej chwili układ tych ikonek można zmienić. Oprócz strony głównej i rozmieszczonych na niej odnośników, w apce znajduje się kilka podstron i kategorii. Znajdziemy tam m.in. harmonogram medytacji, pamiętnik, miernik nastrojów, planer.

Aby uchronić dziennik przed wzrokiem niepożądanych gości, na apkę da się założyć blokadę, którą zdejmuje się tylko za pomocą FaceID.

 

Tylko w App Store

Większość aplikacji Moleskine można pobrać zarówno z "jabłkowego sadu", jak i ze sklepu Google. Moleskine Journey jest jednak póki co przygotowany wyłącznie na Maki, iPhone'y i iPady. Program można pobrać za darmo, jednak na tym bezpłatne funkcje się kończą.

Za korzystanie z dodatkowych opcji trzeba uiszczać miesięczną opłatę lub wykupić abonament na rok. Aktualnie trwa promocja i za roczny dostęp do funkcji programu zapłacimy 70 zł. Miesięczne rozliczenie kosztuje natomiast 20 zł.

fot. App Store

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto