A A A

Poważna luka w Skypie - na razie nie ma jej jak załatać

15 lutego 2018, 06:10
Skype ma poważną lukę bezpieczeństwa, która występuje w procesie aktualizacji.
Poważna luka w Skypie - na razie nie ma jej jak załatać

Błąd polega na możliwości podmienienia pliku DLL, co w konsekwencji może sprawić, że każdy użytkownik komputera będzie w stanie uzyskać najwyższe uprawnienia systemowe.

Luka została zgłoszona do administratorów aplikacji już kilka miesięcy temu, jednak jak twierdzą, nie są oni w stanie usunąć go od razu, ponieważ wymagałoby to zbyt dużej ingerencji w kod. Dziura zostanie więc załatana dopiero przy okazji kolejnej dużej aktualizacji programu.

Do tego czasu, wszystkim użytkownikom Skype'a zaleca się udostępnianie własnego komputera tylko zaufanym osobom. Co ciekawe, luka występuje także w innych systemach operacyjnych, takich jak Linuks czy macOS.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
dawidsab
dawidsab
15 lutego 2018, 18:20
Witam! Czytałem o tym ze 2 dni temu na "Instalki.pl". Ale z tego co wiem, to zagrożenie dotyczy klasycznej aplikacji, a nie tej ze "Sklepu Microsoft" wbudowanego w "Windows 10"? :oczy: Tak się składa, że ja korzystam od pewnego czasu z tej ze "Sklepu Microsoft", gdyż odkąd pojawiła się wersja 8.13 to zaczął wyskakiwać jakiś błąd z sugestią, żeby zainstalować właśnie ze "Sklepu Microsoft". Ciekawe, kiedy wydadzą nowego "Skype 9.0"? Bo ponoć poprawki ma nie być, tylko nowa edycja?
Najnowsze aktualności

Google otworzy konta bankowe
14 listopada 2019
Koncern z Mountain View zamierza rozpocząć w przyszłym roku świadczenie usług bankowych klientom z USA.


Instagram ukrywa lajki
13 listopada 2019
W tym tygodniu u wybranych użytkowników Instagrama z USA mają zniknąć polubienia pod wpisami.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto