A A A

Poważna luka w Skypie - na razie nie ma jej jak załatać

15 lutego 2018, 06:10
Skype ma poważną lukę bezpieczeństwa, która występuje w procesie aktualizacji.
Poważna luka w Skypie - na razie nie ma jej jak załatać

Błąd polega na możliwości podmienienia pliku DLL, co w konsekwencji może sprawić, że każdy użytkownik komputera będzie w stanie uzyskać najwyższe uprawnienia systemowe.

Luka została zgłoszona do administratorów aplikacji już kilka miesięcy temu, jednak jak twierdzą, nie są oni w stanie usunąć go od razu, ponieważ wymagałoby to zbyt dużej ingerencji w kod. Dziura zostanie więc załatana dopiero przy okazji kolejnej dużej aktualizacji programu.

Do tego czasu, wszystkim użytkownikom Skype'a zaleca się udostępnianie własnego komputera tylko zaufanym osobom. Co ciekawe, luka występuje także w innych systemach operacyjnych, takich jak Linuks czy macOS.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
15 lutego 2018, 18:20
Witam! Czytałem o tym ze 2 dni temu na "Instalki.pl". Ale z tego co wiem, to zagrożenie dotyczy klasycznej aplikacji, a nie tej ze "Sklepu Microsoft" wbudowanego w "Windows 10"? :oczy: Tak się składa, że ja korzystam od pewnego czasu z tej ze "Sklepu Microsoft", gdyż odkąd pojawiła się wersja 8.13 to zaczął wyskakiwać jakiś błąd z sugestią, żeby zainstalować właśnie ze "Sklepu Microsoft". Ciekawe, kiedy wydadzą nowego "Skype 9.0"? Bo ponoć poprawki ma nie być, tylko nowa edycja?
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto