A A A

Powracają głośniki na szyję

8 lipca 2021, 07:00
Koncern Sony dopracował swój pomysł sprzed lat. Teraz gadżet ma przydać się głównie osobom pracującym zdalnie.
Powracają głośniki na szyję

Na potrzeby home office

Firma Sony zapowiedziała we wtorek nowe głośniki, które przypominają urządzenie SRS-WS1. Model ten trafił do sprzedaży kilka lat temu. Były to głośniki przenośne skrzyżowane ze słuchawkami; dało się je powiesić na szyi. Całość przypominała poduszkę podróżną do samolotu.

Japończycy postanowił powrócić do tego pomysłu i nieco go odświeżyć. Gadżet ma się przydać zwłaszcza osobom pracującym zdalnie, które noszą słuchawki kilka godzin dziennie. Nie dla wszystkich jest to komfortowe, szczególnie gdy się pracuje w domu z dziećmi. Odcięcie od świata zewnętrznego poprzez założenie słuchawek niekoniecznie jest wówczas dobrym pomysłem. Niektórzy po dłuższym czasie spędzonym z założonymi słuchawkami narzekają też na ból głowy lub uszu. Używanie głośnikosłuchawek nie wiąże się z takimi konsekwencjami.

 

Grafitowe czy białe?

Nowy model SRS-NB10 ma trafić do sprzedaży we wrześniu i będzie kosztował 150 dolarów. Sprzęt ma pracować po naładowaniu 20 godzin. Głośniki są odpowiednio nakierowane – tak, że osobom przebywającym w tym samym pokoju nie będzie przeszkadzał dźwięk. W urządzenie wbudowano dwa mikrofony, które niwelują echo oraz szumy, co ma sprawić, że nasi rozmówcy będą nas jeszcze lepiej słyszeli.

Nowe głośniki potrafią się łączyć równocześnie z dwoma urządzeniami obsługującymi technologię Bluetooth, umożliwiając przełączanie się między odbiornikami w razie potrzeby. Model SRS-NB10 jest wodoodporny i będzie oferowany w dwóch kolorach – grafitowym oraz białym.

fot. Sony


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto