Powrót marki VAIO

Sony sprzedało w lutym dywizję odpowiedzialną za markę VAIO firmie Japan Industrial Partners. Umowa weszła w życie w lipcu. Nowy właściciel marki już zapowiedział pierwsze modele z rodziny VAIO Fit i VAIO Pro. Komputery pojawił się w ofercie internetowego sklepu w Japonii.
Nowa firma, według informacji serwisu The Verge, ma około 240 pracowników. Oficjalnie produkcją komputerów z logo VAIO zajmie się powołana właśnie do życia VAIO Corporation. Stoi za nią wspomniany Japan Industrial Partners, a sony ma symboliczne 5 proc. udziałów.
Nowi właściciele marki VAIO obiecują, że ich komputery będą miały "design VAIO we krwi". Nie wiadomo, czy nowe komputery VAIO kiedykolwiek pojawią się w Europie.
Przypomnijmy, że dział Vaio powstał w 1996 roku. "Drastyczne zmiany na rynku komputerów" - to miał być najważniejszy powód decyzji o sprzedaży marki. Japan Industrial Partners zatrudni około 200 do 300 osób z dywizji Sony.
Gwarancyjna obsługa notebooków nie ulega zmianie - klienci nie mają się czego obawiać - zapewniał nas w lutym polski rzecznik prasowy Sony.