A A A

Powstaje Ransomware Task Force

22 grudnia 2020, 08:20
Grupa, do której należą m.in. McAfee i Microsoft, chce wypracować wspólna strategię walki z oprogramowaniem szantażującym.
Powstaje Ransomware Task Force

Nie na własną rękę

Dziewiętnaście przedsiębiorstw technologicznych, firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem i organizacji non-profit utworzyło koalicję, która ma zająć się neutralizacją zagrożeń związanych z oprogramowaniem typu ransomware.

 

Narzędzia i standardy

Grupa nosząca nazwę Ransomware Task Force (RTF) zamierza skoncentrować się na istniejących już narzędziach do zwalczania oprogramowania szantażującego, wskazać luki, przez które talie oprogramowanie przenika do systemów informatycznych oraz wypracować wspólne metody postępowania w przypadku, gdy dojdzie do ataku typu ransomware. Mechanizmy takie miałyby zastąpić indywidualne porady otrzymywane od firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem.

Na liście członków RTF znaleźli się m.in. Microsoft i McAfee. Pełny zestaw koalicjantów przedstawiono na stronie organizacji Institute for Security and Technology. Oficjalna witryna Ransomware Task Force zostanie uruchomiona w styczniu 2021 roku.

fot. Mohamed Hassan – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto