A A A

Powstaje alternatywa dla Facebooka i Twittera?

15 listopada 2019, 12:45
Na pomysł finansowanego z darowizn portalu wpadł współzałożyciel Wikipedii.
Powstaje alternatywa dla Facebooka i Twittera?

Brak finansowania działalności z reklam ma wpłynąć na większy obiektywizm nowego portalu społecznościowego – WT:Social – i jakość publikowanych w nim treści. Źródłem jego utrzymania mają być darowizny użytkowników.

Pomysłodawcą portalu jest Jimmy Wales, współzałożyciel Wikipedii. WT:Social ma być platformą wymiany wiadomości, dzielenia się ciekawymi informacjami, a docelowo alternatywą dla Facebooka i Twittera. W wyjaśnieniach dla „Financial Times" Wales stwierdził, że utrzymywanie się przez wiodące portale z przychodów z reklam prowadzi do propagowania treści o niskiej jakości.

Na WT:Social ma być inaczej. Różnica będzie widoczna już chociażby w sposobie wyświetlania treści: jako pierwsze nie będą pokazywane linki o największej oglądalności lub popularności (wyrażonej w komentarzach i polubieniach) – jak jest na Facebooku i Twitterze – ale informacje najświeższe.

Każdy będzie miał możliwość dołączenia do WT:Social, w tej chwili jednak można albo zapisać się na listę oczekujących, albo wesprzeć inicjatywę dotacją i zaprosić przyjaciół. W ciągu miesiąca portal zyskał 50 000 użytkowników, ale oczywiście ambicją twórców jest przyciągnięcie milionów osób do społeczności zbudowanej na innych zasadach, niż robią to wiodące platformy.

fot. geralt – Pixabay


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto