A A A

Powstanie webowy Office Microsoftu

30 października 2008, 12:38
Powstanie webowy Office Microsoftu

Podczas konferencji PDC Microsoft oficjalnie zaprezentował Office'a 14, który ma działać jako aplikacja internetowa. Niewątpliwie będzie to wielka konkurencja dla Google Docs - popularnego pakietu biurowych narzędzi dostępnych online.

Pakiet Microsoftu będzie się składał z Worda, Excela, PowerPointa i OneNote. Narzędzia w wersji webowej powstały z myślą o jednoczesnej edycji dokumentów przez wielu użytkowników oraz ich współużytkowaniu zarówno przez osoby pracujące w tradycyjny sposób, jak i pracujące nad dokumentem  przez aplikację internetową.

Podczas przeprowadzonej przez Microsoft prezentacji dwie osoby pracowały nad dokumentem OneNote 14 właśnie w taki sposób - jeden z użytkowników korzystał z wersji desktopowej, drugi z webowej programu. Podczas edycji dokumentu w czasie rzeczywistym występowało tylko nieznaczne opóźnienie aktualizacji. Ponadto Gigant z Redmond zapewnia, że nie będzie problemu z dostępem offline, ponieważ dokumenty mają być automatycznie synchronizowane dzięki technologii Live Mesh (wersja edytowanego dokumentu będzie aktualizowana niezwłocznie po ponownym podłączeniu do internetu).

Oto kilka zrzutów ekranowych z prezentacji wersji testowej

Internetowy pakiet Microsoft Office 14 ma być konkurencyjny wobec Google Docs dzięki obsłudze znacznie większej liczby formatów plików. Użycie technologii Silverlight spowoduje, że podczas pracy z internetową wersją Office będzie można np. edytować dokumenty korzystające z rzadkich czcionek, które nie zostały zainstalowane na danym komputerze. Wykorzystanie Silverlight – według producenta - ma też zapewnić poprawne działanie programu w przeglądarkach IE8, Firefox i Safari.

Na razie nie wiadomo, kiedy webowy pakiet Microsoftu zostanie udostępniony, jednak można przypuszczać, że będzie to tuż po premierze Windows 7.

Źródło: eWEEK


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto