A A A

Poznaliśmy cenę gogli HTC Vive Pro

20 marca 2018, 12:00
HTC ogłosiło że HTC Vive Pro będzie dostępny już od 5 kwietnia za 879 euro. Firma poinformowała też o obniżeniu europejskiej ceny zestawu HTC Vive o 100 euro, do 599 euro. Dodatkowo, do wszystkich Vive Pro zakupionych od 5 kwietnia do 3 czerwca, HTC dołączać będzie w prezencie sześciomiesięczną subskrypcję na usługę Viveport.
Poznaliśmy cenę gogli HTC Vive Pro

Pierwsze zestawy HTC Vive Pro trafią do konsumentów już 5 kwietnia, dokładnie w drugą rocznicę komercyjnego debiutu systemu HTC Vive. Vive Pro jest wyposażony w dwa wyświetlacze OLED o łącznej rozdzielczości 2880x1600px. To wzrost rozdzielczości o 78 proc. w porównaniu z podstawowym modelem HTC Vive. Vive Pro wyposażony został również w słuchawki z wbudowanym wzmacniaczem, potęgujące immersję i zapewniające bogatszy dźwięk.

To jednak nie koniec. Całe urządzenie zostało przebudowane tak, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników HTC Vive. Nowa opaska, zintegrowana z pokrętłem regulacyjnym, utrzymująca Vive Pro na głowie użytkownika, została zupełnie przeprojektowana z myślą o większej ergonomii i komforcie. Same gogle zaś inaczej wyważono, poprzez ograniczenie ciężaru przedniej części. Dodatkowe ulepszenia to m.in. przyciski do regulacji dla użytkowników noszących okulary, podwójny mikrofon z aktywną redukcją szumów oraz dwie przednie kamery, które deweloperzy mogą kreatywnie wykorzystać w swoich produkcjach.

Ponadto, Vive Pro współpracuje z latarniami zarówno w wersji SteamVR Tracking 1.0, jak i 2.0. Oznacza to, że aby korzystać z najnowocześniejszych osiągnięć w dziedzinie VR, obecni klienci Vive mogą aktualizować tylko gogle, pozostając przy kontrolerach i stacjach bazowych pierwszej generacji.

Z ponad 3000 dostępnych tytułów, Vive jest platformą pierwszego wyboru dla programistów i konsumentów. Ponadto, subskrypcja Viveport pozwala konsumentom wybierać spośród ponad 400 aplikacji, oferując tym samym zupełnie nowy sposób dostępu do najlepszych materiałów VR.

Do zakupu Vive Pro dokonanego przed 3 czerwca, HTC dodawać będzie w prezencie sześciomiesięczną subskrypcję na usługę Viveport. Oznacza to, że właściciele nowego zestawu będą mogli skorzystać aż z 30 tytułów bez dodatkowych kosztów. Do zakupu HTC Vive natomiast, oraz do HTC Vive Pro po 3 czerwca, dodawana będzie w prezencie subskrypcja na dwa miesiące. Jednocześnie, 22 marca cena subskrypcji Viveport wzrośnie do 9,99 euro. Obecni subskrybenci i osoby, które zarejestrują się przed tą zmianą, zachowają możliwość przedłużenia subskrypcji w cenie 7,99 euro za co najmniej do końca roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto