A A A

Poznaliśmy listę urządzeń objętych aktualizacją do iOS-a 15

10 czerwca 2021, 13:00
Apple potwierdził listę telefonów, które dostaną aktualizację systemu.
Poznaliśmy listę urządzeń objętych aktualizacją do iOS-a 15

Długa wyliczanka

Podczas konferencji WWDC 2021 jednym z ważniejszych ogłoszeń była zapowiedź iOS-a 15. Apple potwierdził już ostatecznie, na które telefony trafi nowa wersja systemu. Lista będzie długa – znajdzie się na niej nawet dość wiekowy już iPhone 6S/6S Plus. System zainstalujemy oczywiście także na wszystkich nowszych smartfonach producenta. Jest to lekkie zaskoczenie, ponieważ lista kompatybilnych urządzeń jest identyczna jak przed rokiem – w praktyce seria 6S będzie wspierana dłużej, niż początkowo deklarowano.

 

Zmiany? Głównie w aplikacjach

Najważniejsze nowości, jakie przyniesie odświeżona wersja systemu, zawiera przede wszystkim przebudowana aplikacja FaceTime. Pojawią się w niej m.in. obsługa dźwięku 3D oraz tryb portretowy, pozwalający rozmyć tło. Inna zmiana to opcja planowania przyszłych połączeń. Możliwe będzie wcześniejsze założenie konferencji na konkretną godzinę i przesłanie innej osobie odsyłacza do rozmowy. Nowością jest też funkcja SharePlay, pozwalająca na wspólne oglądanie filmów albo słuchanie muzyki podczas wirtualnego spotkania.

Większość najważniejszych usprawnień to w zasadzie poprawki najważniejszych aplikacji. Nowości pojawią się w portfelu (dodana obsługa kart kodowych do drzwi i dokumentów), pogodzie (znajdziemy tam więcej danych, do tego lepiej zaprezentowanych) oraz liczne ulepszenia map. Aparat nauczy się z kolei identyfikować tekst i wyodrębniać go z obrazu, dzięki czemu szybko skopiujemy np. jakąś nazwę do wyszukiwarki. Możliwe stanie się wyszukanie obrazem w internecie zaraz po wykonaniu zdjęcia. Mniejsze lub większe poprawki tego typu pojawią się w praktycznie każdej aplikacji.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery nowego systemu. Zwykle jednak najważniejsze aktualizacje ukazują się wiosną. Na iOS-a 15 jeszcze trochę zatem poczekamy.

fot. Apple


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Xiaomi pokazuje trzy „jedenastki"
17 września 2021
Chiński koncern wprowadza do sprzedaży smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro oraz odświeżoną wersję Xiaomi 11 Lite 5G NE.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto