A A A

Poznaliśmy pierwsze zmiany, zawarte w przyszłorocznej łatce Windowsa 10

24 lipca 2019, 17:50
Kolejna duża łatka ma ukazać się na wiosnę. Microsoft planuje sporo nowości…
Poznaliśmy pierwsze  zmiany, zawarte w przyszłorocznej łatce Windowsa 10

Microsoft zabrał się już za tworzenie kolejnej dużej łatki do Windowsa 10, nazwanej 20H1. Choć aktualizacja trafi do zwykłych użytkowników dopiero wiosną 2020 roku, już teraz pojawiła się wersja Insider Preview dla testerów. Dzięki Windows Central znamy pierwsze szczegóły dotyczące planowanych zmian.

Czeka nas sporo zmian w interfejsie. Eksplorator plików doczeka się nowego interfejsu wyszukiwania, a klawiatura dotykowa obsłuży 39 języków. Również funkcja dyktowania wspierać będzie 12 nowych języków, ale nie wiadomo czy będzie wśród nich polski. Microsoft zamierza popracować też nad kontrolą powiadomień i ułatwieniem kontroli nad nimi.

Poprawiony zostanie systemowy narrator, który zacznie lepiej radzić sobie z odczytywaniem danych z tabel - m.in. nie będzie powtarzał kilkukrotnie treści nagłówka podczas czytania danych z jednego wiersza lub kolumny. Funkcja pozwoli nam wygenerować podsumowanie strony internetowej z informacjami o nagłówkach i hiperłączach. Odczyta nam treść strony, ale również maile.

Z nowych opcji, łatka ostatecznie wprowadzi też testowane już od jakiegoś czasu alternatywne względem haseł metody weryfikacji podczas logowania. W menedżerze zadań pojawi się typ dysku, a w ustawieniach nowe opcje pozwalające ograniczyć działanie usługi Windows Update w tle.

O poprawkach dowiadujemy się stopniowo, a Windows Central z każdym dniem będzie aktualizować listę poprawek.

fot. Microsoft

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
25 lipca 2019, 08:42
Witam! Na razie trochę mało tych zmian. Tak, czy inaczej, szykuje się kolejna rewolucyjna zmiana w obrębie menu "Start". Jest ona widoczna na poniższym filmiku. [video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WIUK8cBLJ6M[/video] Mogliby już przestać kombinować z menu "Start". Dobrze jest, jak jest :oczy: .
Najnowsze aktualności

Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.


Tylko dla pełnoletnich
21 września 2020
Grupa aktywistów wzywa koncerny Google i Facebook, aby nie emitowały reklam przeznaczonych dla dzieci.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto