A A A

Praca zdalna szkodzi

22 maja 2020, 10:40
Dyrektor generalny Microsoftu ostrzega przed konsekwencjami pracy na odległość.
Praca zdalna szkodzi

Praca zdalna to na dłuższą metę złe rozwiązanie – uważa Satya Nadella z Microcoftu.

Nadella w wywiadzie dla dziennika „The New York Times" otwarcie sprzeciwił się nowej kulturze pracy, wymuszonej przez epidemię koronawirusa. Co ciekawe, Microsoft był jednym z pierwszych gigantów technologicznych, który pozwolił na pracę zdalną po wybuchu pandemii.

 

Da się, ale...

Koncern z Redmond w odróżnieniu od innych firm stosunkowo słabo odczuł zawirowania związane z koronawirusem. Cena akcji Microsoftu wzrosła w tym roku o 14%, a przedsiębiorstwo dysponuje niemal 140 mld dolarów w gotówce. Mimo to Satya Nadella jest zdania, że praca zdalna może negatywnie odbić się na personelu, ponieważ ludziom potrzebne są bezpośrednie kontakty. Brak interakcji społecznych przekłada się na pogorszenie stanu zdrowia psychicznego.

Według Nadelli tylko bezpośrednie spotkania mogą pobudzać chęć konkurowania i po odniesieniu sukcesów zawodowych dawać poczucie satysfakcji. A brak takich stymulatorów zniechęca do podejmowania wysiłku w pracy.

Nadella przedstawił swoją opinię krótko po tym, gdy szefowie Twittera podjęli decyzję, że pozwolą na pracę zdalną nawet po zakończeniu epidemii koronawirusa. Personel firmy jest w stanie utrzymać sprawność platformy, nie wychodząc z domu; fizyczna obecność w biurze jest wymagana tylko w przypadku osób odpowiedzialnych za obsługę serwerów.

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Tagi: microsoft
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto