A A A

Pracownicy Google'a chcą wracać za biurka

7 grudnia 2021, 15:00
Młodsza część personelu nie obawia się omikrona.
Pracownicy Google'a chcą wracać za biurka

Twarzą w twarz lepiej

Ze względu na pojawienie się nowego wariantu koronawirusa – noszącego nazwę omikron – firma Google przesunęła termin obowiązkowego powrotu pracowników do biur stacjonarnych. Wcześniej ogłoszono, że praca zdalna zostanie w firmie zakończona 10 stycznia.

Pomimo bezterminowego przedłużenia pracy zdalnej, coraz więcej osób zatrudnionych w koncernie przychodzi do biur. Według dyrektora ds. nieruchomości, Davida Radcliffe'a, są to zwłaszcza ludzie młodzi.

Radcliffe powiedział, że średnio 40 proc. zatrudnionych przez Google'a w USA przychodzi do miejsca pracy stacjonarnej z własnej woli. Jeszcze trzy miesiące temu było to 20–25 proc. W innych krajach w biurach pojawia się co tydzień o 5 proc. osób więcej. Młodsi i nowi pracownicy Google'a przychodzą, bo chcą uczyć się od swoich kolegów, czego nie umożliwia im praca zdalna.

„Ludzie faktycznie dobrowolnie pokazują, że chcą wrócić do biura. Idziemy we właściwym kierunku" – mówi Radcliffe.

Gdy nowa data zakończenia pracy zdalnej zostanie wyznaczona, pracownicy Google'a będą musieli spędzać w biurach co najmniej trzy dni w tygodniu.

Pracownicy koncernu, którzy wrócili do swoich miejsc pracy, opowiadają, że Google zmienia rozkład pomieszczeń na poszczególnych piętrach i tworzy prywatne, przyjazne przestrzenie do pracy indywidualnej. Przebudowie ulegają dotychczasowe powierzchnie typu „open space"; zamiast nich tworzone są miejsca do pracy sprzyjające koncentracji.

fot. denvit – Pixabay


Piotr Bogucki
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto