A A A

Pracownicy zakładu głowic jądrowych aresztowani za kopanie kryptowalut

12 lutego 2018, 15:10
Rosyjskie służby zatrzymały kilku pracowników naukowych, którzy wykorzystywali wojskowy superkomputer do kopania kryptowalut.
Pracownicy zakładu głowic jądrowych aresztowani za kopanie kryptowalut

Jak donosi The Verge, powołując się na BBC News, kilku pracowników Federalnego Centrum Nuklearnego chciało wykorzystać moc obliczeniową maszyny, która jest jednym z najwydajniejszych komputerów w Rosji i na całym świecie. Urządzenie ma moc obliczeniową 1 petaflopa, co rzeczywiście mogło przełożyć się na bardzo dobre rezultaty, jeśli chodzi o kopanie kryptowalut, w tym Bitcoina.

Pracownicy wykazali się jednak wyjątkową niefrasobliwością, ponieważ nie przewidzieli, że do całego procesu "miningu" będzie potrzebne połączenie z internetem. Superkomputer nie powinien być podłączony do sieci i posiada stosowne zabezpieczenia, które w tym wypadku zadziałały bezbłędnie. Systemy bezpieczeństwa zostały aktywowane, a o próbie połączenia zostały poinformowane odpowiednie organy.

W efekcie, pracownicy zostali aresztowani i zostaną im postawione zarzuty. Na razie nie wiadomo, ile dokładnie osób było zamieszanych w proceder.

Wykorzystywanie superkomputerów do wydobywania kryptowalut to coraz częstsza praktyka. Całkiem niedawno jeden z rosyjskich oligarchów, Aleksiej Kolesnik, kupił specjalnie dwie elektrownie, aby wykorzystać znajdujący się tam sprzęt do kopania walut kryptograficznych.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto