A A A

Premiera Huawei MateBook X, MateBook E i MateBook D

24 maja 2017, 12:15
Huawei przedstawił trzy nowe MateBooki - Huawei MateBook X, Huawei MateBook E oraz Huawei MateBook D.
Premiera Huawei MateBook X, MateBook E i MateBook D

Huawei MateBook X to urządzenie, które jest jednocześnie wydajne i bardzo stylowe. Stosunek wielkości ekranu do obudowy MateBooka wynosi 88 proc., zaś ramka ma zaledwie 4,4 mm szerokości. Dzięki technologii chłodzącej Huawei Space Cooling, po raz pierwszy w historii zastosowano w komputerze osobistym materiał o zmiennej fazie skupienia, zamknięty w mikrokapsułkach - takie tworzywo jest powszechnie wykorzystywane w lotnictwie. Sercem 13-calowego notebooka jest procesor Intel Core i7 lub i5 siódmej generacji.

Ponadto w notebooku zainstalowano ekran 2K chroniony przez Cornig Gorilla Glass oraz technologię dbającą o komfort widzenia. Laptop może się również pochwalić pojemną baterią 41.4Wh. Huawei MateBook X to także pierwszy komputer osobisty, w którym znalazł się system audio Dolby Atmos. Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w głośniki zaprojektowane we współpracy z firmą Dolby.

MateBook X przenosi opracowaną przez koncern Huawei technologię odczytu linii papilarnych ze smartfonów na komputery, integrując czytnik linii papilarnych z przyciskiem zasilania. Urządzenie współpracuje z Windows Hello, nową funkcjonalnością systemu Windows 10, dzięki której możliwe jest logowanie się za pomocą odczytu linii papilarnych. Co więcej, wbudowany MateBook Manager ułatwia nawiązanie łączności między smartfonami Huawei a MateBookiem. Notebook jest dostępny w wielu kolorach, w tym prestige gold, space gray, rose gold.

Huawei MateBook E to stworzone przez Huawei urządzenie nowej generacji typu 2w1. Uwzględnia ono nowoczesne, a przy tym przełomowe rozwiązania projektowe. Wśród nich znalazła się mocowana klawiatura, którą można odchylić pod kątem 160 stopni. Jest dostępna w kolorze niebieskim i brązowym. Aby łatwiej zmienić funkcję tabletu na laptopa, w stacji dokującej zredukowano liczbę szpilek Pogo z siedmiu do trzech. Huawei MateBook E może się pochwalić procesorem Intel Core i5 siódmej generacji. Duży ekran dotykowy 2K, ma cienkie ramki i zajmuje aż 84 proc. obudowy.

Dzięki technologii Dolby Audio Premium. Huawei MateBook E wyposażono w w baterię 33.7Wh. Urządzenie ma również niezależny chip, pozwalający na uwierzytelnianie odczytu linii papilarnych. Takie rozwiązanie zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz prywatności. Do Huawei MateBook E dołączono też szereg różnych akcesoriów, w tym całkowicie nową wielofunkcyjną stację dokującą MateDock 2 oraz superczuły rysik MatePen.

Huawei MateBook D to 15.6-calowy notebook. Ma 16.9mm grubości oraz wąską ramkę o szerokości 6.2 mm. Dzięki dużemu kątowi widzenia, mierzącemu 178 stopni oraz stosunkowi wielkości ekranu do obudowy (83 proc.), urządzenie sprawdzi się podczas korzystania z multimediów. Obudowa notebooka została wykonana ze stopu aluminium i jest dostępna w trzech kolorach: Space Gray, Champagne Gold oraz Aurora Blue. W urządzeniu zastosowano pełnowymiarową klawiaturę wyspową. Ponadto, laptop zawiera także system audio Dolby Atmos oraz głośniki, które zostały zaprojektowane wspólnie z firmą Dolby.

Poza procesorem Intel Core i7 oraz i5 siódmej generacji, wybrane modele Huawei MateBook D zostały wyposażone w kartę graficzną NVIDIA GeForce 930MX z 2GB pamięci GDDR5. Bateria o pojemności 43.3Wh jest w stanie poradzić sobie również z całym bogactwem wrażeń rozrywkowych. Huawei MateBook D jest dostarczany z zainstalowanym fabrycznie systemem operacyjnym Windows 10.

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: Huawei, 2w1
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto