A A A

Premiera NVIDIA GeForce RTX 2060 na CES 2019

7 stycznia 2019, 10:40
Firma NVIDIA zaprezentowała w Las Vegas kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060, udostępniając architekturę Turing dla rozwiązań ze średniej półki cenowej.
Premiera NVIDIA GeForce RTX 2060 na CES 2019

Wyceniona na 1619 zł RTX 2060 oferuje graczom poziom wydajności i funkcje dostępne wcześniej tylko w kartach klasy high-end - tak twierdzi producent.

RTX 2060 jest o 60 procent szybsza od GTX 1060, aktualnie najpopularniejszej karty graficznej firmy NVIDIA, oraz pokonuje w grach kartę GeForce GTX 1070 Ti. Dzięki rdzeniom RT i Tensor oferowanych przez architekturę Turing, może na niej uruchomić grę Battlefield V z włączonym ray tracingiem w jakości 60 klatek na sekundę.

Karty RTX 2060 będą dostępne na całym świecie od 15 stycznia i znajdą się w ofercie firm OEM oraz każdego znaczącego producenta komputerów i kart graficznych.

Architektura Turing

Karta RTX 2060 wyposażona jest w rozbudowany multiprocesor strumieniowy, który pozwala na bardziej wydajną pracę w przypadku obciążających obliczeń w nowoczesnych grach. Wspiera równoczesne wykonywanie operacji na liczbach zmiennoprzecinkowych i całkowitych, adaptacyjną technikę cieniowania oraz nową zunifikowaną architekturę pamięci z dwukrotnie większą pamięcią podręczną niż model poprzedniej generacji. Wykorzystujące te funkcje współczesne gry mogą działać z dwukrotnie większą wydajnością niż w przypadku karty graficznej GTX 1060.

Karta graficzna RTX 2060 posiada 6 GB pamięci GDDR6 oraz 240 rdzeni Tensor, które wspierają mechanizmy deep learning umożliwiające zwiększenie wydajności gier dzięki funkcji znanej jako Deep Learning Super Sampling (DLSS).

DLSS wykorzystuje głęboką sieć neuronową do ekstrakcji wielowymiarowych cech renderowanej sceny i inteligentnego łączenia szczegółów z wielu klatek w celu stworzenia wysokiej jakości finalnego obrazu. W rezultacie otrzymujemy wyraźny i ostry obraz o jakości porównywalnej z tradycyjnym renderowaniem, ale uzyskany przy wyższej wydajności.

Battlefield V wkrótce z obsługą techniki DLSS

Firmy Electronic Arts i DICE wydadzą wkrótce aktualizację do gry Battlefield V, która będzie zawierać obsługę DLSS, jak również dodatkowe optymalizacje dla ray tracingu w czasie rzeczywistym. Połączenie DLSS z ray tracingiem pozwoli graczom uzyskać jednocześnie dużą wydajność, jak i wysoką jakość obrazu.

Pierwsze testy pokazują, że karty RTX z aktywnym ray tracingiem i włączoną funkcją DLSS zapewniają zbliżoną liczbę klatek na sekundę w porównaniu do rozgrywki z wyłączonym ray tracingiem.

Potężne narzędzia do przechwytywania i udostępniania rozgrywki w aplikacji GeForce Experience
Karty RTX 2060 obsługują aplikację GeForce Experience, która usprawnia zabawę na pecetach i zapewnia unikalne, łatwe w użyciu funkcje w grach, takie jak:

NVIDIA Highlights - automatycznie rejestruje najciekawsze momenty w grze. Ostatnio wydane gry z obsługą Highlights to m.in.: Deuterium Wars, Dirty Bomb, Dying Light: Bad Blood, Europa (Ring of Elysium), Extopia, GRIP, Hitman 2, Insurgency Sandstorm, Justice, Knives Out PC Plus, Lost Ark, Shadow of Tomb Raider, Switchblade oraz X-Morph: Defense.

NVIDIA Ansel - pozwala graczom robić wyjątkowe zdjęcia w trakcie rozgrywki. Ostatnio wydane gry z obsługą Ansel to m.in.: Deep Rock Galactic, GRIP, Hitman 2, Insurgency Sandstorm, Ride 3 oraz Shadow of Tomb Raider. Gracze mogą dzielić się swoimi ulubionymi zdjęciami i brać udział w comiesięcznych konkursach na stronie Shot with GeForce.

NVIDIA Freestyle - pozwala graczom dostosować wygląd ich gier dzięki technice post-processingu. Najnowsze filtry mogą zamieniać rozgrywkę lub zdjęcia w obraz olejny lub akwarelę, bądź też nadawać im wygląd, który przypomina styl retro lat osiemdziesiątych.

Promocja związana z grami Anthem oraz Battlefield V

Osoby, które zakupią w sklepach biorących udział w promocji kartę graficzną GeForce RTX 2060 lub komputer stacjonarny wyposażony w taką kartę, otrzymają do wyboru grę Anthem lub Battlefield V. Akcja ta jest ograniczona czasowo oraz dostępna w większości krajów na całym świecie, w tym w Polsce.

Dostępność i cena

Karty RTX 2060 będą dostępne od 15 stycznia w komputerach firm Acer, Alienware, Dell, HP i Lenovo, a także innych wiodących producentów.

Karty autorskie, w tym modele ze standardowym taktowaniem rdzenia jak i fabrycznie podkręcone, będą również dostępne od 15 stycznia, a dostarczą je tacy światowi liderzy jak firmy ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY i Zotac.

Zaprojektowana i wyprodukowana przez firmę NVIDIA standardowo taktowana karta GeForce RTX 2060 Founders Edition także będzie dostępna od tego dnia w sklepie na stronie nvidia.com w cenie 1619 zł.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

TikTok znika z Hongkongu
8 lipca 2020
Narzucone Hongkongowi przepisy dotyczące bezpieczeństwa państwowego spowodowały, że ByteDance wycofuje się z półautonomicznego regionu Chin.LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto