A A A

Premiera Razer Cortex Gamecaster

8 marca 2016, 07:50
Razer ogłosił dzisiaj premierę Razer Cortex: Gamecaster, oprogramowania do live-streamingu stworzonego specjalnie z myślą o wymagających graczach.
Premiera Razer Cortex Gamecaster

Razer Cortex to darmowe oprogramowanie, które uruchamiając grę poprawia jej wydajność i staje się sercem rozgrywki. Dzięki Razer Cortex użytkownicy z łatwością mogą odkrywać najnowsze gry dostępne w najniższych cenach, ulepszyć wydajność rozgrywki na swoich komputerach, zapisać kopie zapasowe w chmurze i nagrać prowadzoną rozgrywkę.

Dzięki dyskretnej nakładce ekranu, która znika, gdy nie jest używana, gracze będą mieli w trakcie gry dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi i ustawień transmisji. Z kolei szybki dostęp do najpotrzebniejszych kombinacji klawiszy pozwoli im uruchomić system, nagrywać rozgrywkę lokalnie, przełączać kamerę internetową i zapisywać zrzuty ekranu bez potrzeby odrywania się od samej gry.

Razer Cortex: Gamecaster automatycznie optymalizuje ustawienia streamingu do ustawień komputera i łącza internetowego, aby działanie oprogramowania miało zaledwie minimalny wpływ na pracę urządzenia. Streamerzy mogą również konfigurować ustawienia samodzielnie, aby dostosować jakość transmisji do swoich potrzeb.

W stworzeniu tego efektywnego narzędzia, które pozwala graczom transmitować rozgrywki w czterech prostych krokach, pomogło aż dziesięć tysięcy beta testerów.

Razer Cortex: Gamecaster dostępny jest w dwóch wersjach. Każda z nich wyposażona jest w oprogramowanie Razer Cortex, z którego obecnie korzysta już ponad 11 milionów użytkowników. Darmowa wersja Razer Cortex: Gamecaster umożliwi graczom transmisję nagrania bez znaku wodnego w rozdzielczości do 720p, natomiast na obrazie o rozdzielczości wyższej niż 720p pojawi się dyskretny znak wodny z logiem Razera.

Poprzez aktywację płatnej licencji Pro gracze uzyskają dostęp do zaawansowanych funkcji premium takich jak między innymi: mniej obciążająca transmisja w wyższej jakości z kodekiem x264, pojawiające się na ekranie powiadomienia oraz wbudowany w grę czat Twitch ze wszystkimi swoimi narzędziami.

Subskrypcje do Razer Cortex: Gamecaster Pro będą dostępne w formie 3- i 12-miesięcznych licencji. Więcej informacji oraz darmowe oprogramowanie Razer Cortex znajduje się na stronie producenta.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto