A A A

Premiera Windows 8 w Polsce i na świecie

25 października 2012, 18:57
Premiera Windows 8 w Polsce i na świecie

System Windows 8 jest już dostępny dla klientów w Polsce i na całym świecie.

Od piątku, 26 października, konsumenci i firmy z całego świata mogą przekonać się co oferuje nowa odsłona najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego. Obecnie na rynku jest ponad 1000 urządzeń certyfikowanych do działania na systemie Windows 8.

System Windows 8 jest dostępny w ponad 140 krajach, został przetłumaczony na 37 wersji językowych. - Wprowadzając do sprzedaży Windows 8, Microsoft pokazuje światu stworzony na nowo system Windows - powiedział Rafał Albin, dyrektor Grupy Produktowej Windows.

Windows 8 będzie dostępny w tradycyjnych kanałach sprzedaży w dwóch wersjach: Windows 8 i Windows 8 Pro. Wersja biznesowa – Windows 8 Enterprise – oferuje natomiast nowe funkcje zwiększające produktywność, takie jak Windows To Go, DirectAccess i BranchCache, a także ulepszone, kompleksowe zabezpieczenia wyposażone w dodatkowe funkcje jak BitLocker czy AppLocker. W tym samym dniu swoją premierę ma także Windows RT, nowy członek rodziny Windows, stworzony z myślą o urządzeniach opartych na architekturze ARM.

Windows 8 oferuje nowy Ekran Startowy zapewniający błyskawiczny dostęp do aplikacji i treści, na których najbardziej zależy użytkownikom. Wyposażony jest również w zupełnie nową przeglądarkę Internet Explorer 10, zaprojektowaną pod kątem obsługi dotykowej, a także wbudowaną łączność z chmurą w postaci dostępu do aplikacji SkyDrive i innych usług Live.

Wszyscy zainteresowani najnowszą odsłoną Windows mogą skorzystać z oferty nowych urządzeń lub zaktualizować swoje dotychczasowe komputery. Do końca stycznia użytkownicy komputerów z oryginalnym systemem Windows XP, Windows Vista lub Windows 7 mogą zaktualizować swój system do Windows 8 Pro w szacowanej cenie detalicznej 249 zł. Ponadto użytkownicy komputerów zakupionych od 2 czerwca 2012 r. do 31 stycznia 2013 r. w ponad 140 krajach mogą pobrać Windows 8 Pro w ramach specjalnej oferty w cenie detalicznej 69 pln.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto