A A A

Premiera karty graficznej Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP

14 października 2019, 16:45
Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP to karta stworzona dla tych, którzy oprócz wydajności oczekują też efektownego wyglądu.
Premiera karty graficznej Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP

Palit zaprezentował kartę graficzną GeForce RTX 2080 Super WGRP. To autorska "interpretacja" jednego z najnowszych podzespołów Nvidii. Na tle innych GPU z tym chipem, konstrukcja Palit wyróżnia się nietypowym wyglądem - jest biała i wyposażono ją w ozdobny napis podświetlony diodami LED RGB. Producent deklaruje też zastosowanie zaawansowanego systemu odprowadzania ciepła, który ma zapewnić stabilną i cichą pracę.

Diody nie tylko ładnie wyglądają, ale pełnią też funkcję informacyjną - ich barwa zmienia się w zależności od warunków pracy układu i pozwala od razu dostrzec niepokojące sygnały. Do 50 stopni Celsjusza diody świecą się na zielono, w przedziale 50-80 stopni na niebiesko, pomarańczowy oznacza 80-90 stopni, a powyżej tego zakresu temperatur włącza się kolor czerwony.

Karta ma też zapewniający bezpieczeństwo podwójny BIOS. Taktowanie rdzenia to 1650 MHz (o 45 MHz więcej od oryginału). GeForce RTX 2080 Super WGRP ma 8 GB pamięci graficznej. Karta pobiera około 250 W mocy (do 285 W po podkręceniu). GPU wyposażono w złącze PCI-E i gniazda: 3x Display Port, 1x HDMI 2.0B oraz 1x USB-C. Sprzęt wyceniono na 4000 zł.

fot. Palit


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto