A A A

Premiera smartfona Wiko Ufeel Lite

12 sierpnia 2016, 10:00
Marka Wiko przedstawia nową odsłonę smartfona wyposażonego w skaner linii papilarnych - Wiko Ufeel Lite. Urządzenie podobnie jak jego starszy brat pozwala przypisać 5 odcisków palców 5 różnym spersonalizowanym funkcjom.
Premiera smartfona Wiko Ufeel Lite

Wiko Ufeel Lite posiada 5-calowy wyświetlacz HD IPS w metalowej obudowie. Ekran został wykonany przy użyciu technologii On-cell i pełnej laminacji, która zwiększa czułości ekranu. Smartfon kryje w sobie procesor Quad Core 1,3 GHZ wykorzystujący 2 GB pamięci RAM, które zapewniają wydajną pracę urządzenia. W Wiko Ufeel Lite zapisywanie danych nie stanowi problemu dzięki 16 GB ROM z możliwością rozszerzenia do 80 GB za pomocą karty microSD (64 GB). Ponadto smartfon został wyposażony w dwa aparaty: główny o rozdzielczości 8 MPx i przedni o rozdzielczości 5 MPx z fleszem, który umożliwia robienie zdjęć mimo słabego oświetlenia. W smartfonie wykorzystano także intuicyjną nakładkę Wiko UI, która podpowiada użytkownikowi, jak wydajniej korzystać z telefonu.

Smartfon Ufeel Lite jest wyposażony w czytnik linii papilarnych drugiej generacji, który został umieszczony pod wyświetlaczem. Korzystanie z telefonu ma być proste i intuicyjne dzięki wbudowanemu sensorowi 360°. Linie papilarne użytkownika zostaną odczytane bez względu na to, w jakiej pozycji przyłoży on palec do czytnika. Ponadto dotknięcie czytnika palcem rozbudzi telefon w 0,48 sekund.

Technologia skanowania linii papilarnych zastosowana w Ufeel Lite pozwala na przypisanie 5 palcom 5 różnych spersonalizowanych i ulubionych funkcji telefonu. Tylko dotknięcie palca dzieli użytkownika od uruchomienia ulubionych aplikacji. Dodatkowo odcisk palca stanie się również hasłem do odblokowania telefonu czy zabezpieczenia prywatnych aplikacji, zdjęć i plików.

Za płynność urządzenia odpowiadają system Android Marshmallow 6.0.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto