A A A

Premiera systemu ColorOS

15 września 2020, 10:20
System operacyjny Oppo umożliwi użytkownikom dostęp do Androida 11 oraz korzystanie z zaawansowanych funkcji związanych z personalizacją i wydajnością.
Premiera systemu ColorOS

 

Zapowiedź ColorOS

 

 

System docelowo znajdzie się na 28 smartfonach firmy Oppo. Chociaż oficjalna beta pojawi się w ciągu kilku tygodni, pierwsze modele – w zależności od regionu – otrzymają system w listopadzie lub grudniu tego roku. Dla pozostałych telefonów będzie on wprowadzany stopniowo na przełomie 2020 i 2021 roku.

 

 

Szybkość i niezawodność

 

Według producenta, przy opracowywaniu systemu priorytetowo potraktowano możliwości personalizacji – ColorOS pozwala na tworzenie własnych tapet, wzorów ekranów AOD, ikon, czcionek czy nawet dostosowania wariantów kolorystycznych trybu ciemnego. Pozostałe funkcje, których próżno szukać w innych systemach, to m.in. Flexdrop, możliwość podziału ekranu, umożliwiającej pracę z wieloma aplikacjami równocześnie i Battery Guard, która dostosowuje czas i czas ładowania tak, by akumulator ulegał degradacji w jak najmniejszym stopniu.

 

ColorOS ma również w pełni wykorzystać możliwości podzespołów telefonu. System UI First 2.0 zwiększy o 45% użycie pamięci operacyjnej podczas odtwarzania filmów na smartfonie, a sztuczna inteligencja AI App Preloading usprawni włączanie najczęściej używanych aplikacji.

fot. Oppo


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto