A A A

Premiera systemu ColorOS

15 września 2020, 10:20
System operacyjny Oppo umożliwi użytkownikom dostęp do Androida 11 oraz korzystanie z zaawansowanych funkcji związanych z personalizacją i wydajnością.
Premiera systemu ColorOS

 

Zapowiedź ColorOS

 

 

System docelowo znajdzie się na 28 smartfonach firmy Oppo. Chociaż oficjalna beta pojawi się w ciągu kilku tygodni, pierwsze modele – w zależności od regionu – otrzymają system w listopadzie lub grudniu tego roku. Dla pozostałych telefonów będzie on wprowadzany stopniowo na przełomie 2020 i 2021 roku.

 

 

Szybkość i niezawodność

 

Według producenta, przy opracowywaniu systemu priorytetowo potraktowano możliwości personalizacji – ColorOS pozwala na tworzenie własnych tapet, wzorów ekranów AOD, ikon, czcionek czy nawet dostosowania wariantów kolorystycznych trybu ciemnego. Pozostałe funkcje, których próżno szukać w innych systemach, to m.in. Flexdrop, możliwość podziału ekranu, umożliwiającej pracę z wieloma aplikacjami równocześnie i Battery Guard, która dostosowuje czas i czas ładowania tak, by akumulator ulegał degradacji w jak najmniejszym stopniu.

 

ColorOS ma również w pełni wykorzystać możliwości podzespołów telefonu. System UI First 2.0 zwiększy o 45% użycie pamięci operacyjnej podczas odtwarzania filmów na smartfonie, a sztuczna inteligencja AI App Preloading usprawni włączanie najczęściej używanych aplikacji.

fot. Oppo


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto