A A A

Premiera trzeciej generacji Threadripperów

23 września 2019, 14:10
Przyglądamy się planom AMD na najbliższe miesiące.
Premiera trzeciej generacji Threadripperów

Ostatnio pisaliśmy o tym, że wyczerpanie możliwości produkcyjnych TSMC może odbić się negatywnie na dostępności nowych procesorów AMD. Tajwańczycy są dla koncernu cennym partnerem ze względu na proces technologiczny 7 nm, który oferują. Na pierwsze skutki tej sytuacji nie trzeba było długo czekać. AMD zapowiedział właśnie przesunięcie premiery Ryzena 9 3950X na listopad, choć pierwotnie maszyna miała się ukazać w sprzedaży we wrześniu.

Nowy Ryzen będzie najwydajniejszy z dotychczasowych modeli. Ma być wyposażony w 16 rdzeni i 32 wątki o taktowaniu 3,5 GHz (nawet 4,7 GHz w trybie Boost), a także w pamięć L2 w układzie 16x512 KB oraz 64 MB pamięci L3. Współczynnik TDP (ilość ciepła wydzielanego w jednostce czasu) wyniesie 105 W.

Nie jest to jedyna nowość szykowana przez AMD na listopad. Firma potwierdziła też premierę trzeciej generacji procesorów Threadripper. Procesory nowej serii mają mieć topową wydajność, a jednocześnie nie być konkurencją dla Ryzenów. To procesory oferujące minimum 24 rdzenie, a wygląda na to, że AMD ma w planach też model 64 GB. Już miesiąc później będziemy natomiast świadkami długo oczekiwanej odpowiedzi Intela. Szykuje się interesująca końcówka roku.

fot. AMD


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto